Lisa cezaevine gitti

Güney ile Kuzey Kıbrıs arasında birçok kez uyuşturucu transferi yapan kurye ile suç ortakları hakkındaki soruşturma tamamlandı

Advert

Lisa cezaevine gitti
Advert

Kuzey Kıbrıs’a 50 Euro komisyon karşılığında defalarca uyuşturucu getirdiği tespit edilen ve 2 Ocak 2017 tarihinde pusuya yatan narkotik polisi tarafından Ledra Palas Sınır Kapısı’nda yakalanan Lisa Mupanguri isimli kurye ile uyuşturucuyu KKTC’de teslim alıp, dağıtımını yapan Matengu Anton Namibian ve Shilao Wesley Mogano dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığı belirtilerek teminat talep edildi.

Olgular yeniden aktarıldı

Teminat talebinden önce zanlılar hakkındaki iddialar aktarıldı. Soruşturmayı yapan polis, 2 Ocak 2018 tarihinde saat 14.00 sıralarında Ledra Palas Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yapan Lisa Mupanguri,28 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile yakalandığını söyledi. Sorguya alınan zanlının, uyuşturucu maddeyi Güney Kıbrıs’tan bir şahıstan aldığını ve zanlı Matengu Anton Namibian’a 350 Euro karşılığında verip, 50 Euro komisyon alacağı itirafında bulunduğunu kaydeden polis, zanlı Mupanguri’nin Kasım-Aralık 2017 tarihlerinde de işlediği suçları itiraf ettiğini belirtti.

Baş döndüren uyuşturucu trafiği

Polis, zanlının 30 Kasım 2017 tarihinde 700 Euro karşılığında 56 gram, 7 Aralık 2017 tarihinde 70 Euro’ya 56 gram, 15 Aralık 2017 tarihinde 350 Euro’ya 28 gram, 20 Aralık 2017 tarihinde 350 Euro’ya 28 gram hintkeneviri getirdiğini aktardı.Polis, toplam 196 gram uyuşturucu ithal eden zanlının, maddeleri Matengu Anton Namibian’a teslim ettiğini söyledi. Polis, zanlının itirafları üzerine, Matengu Anton Namibian tespit edilerek gözaltına alındığını, Namibian’ın üzerinde yapılan aramada çantasında poşete sarılı yarım gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 350 Euro ve 250 TL nakit para ele geçirildiğini kaydetti. ,

Her şeyi itiraf etti

Polis, zanlı Matengu Anton Namibian, 20 Aralık 2017 tarihinde aldığı uyuşturucu maddelerden 5 gramını zanlı Shilao Wesley Mogano’ya verdiğini polise söyledi. Tutuklanan zanlıların 3 Ocak 2018 tarihinden beridir poliste tutulduğunu, soruşturmanın tamamlandığını, zanlı Lisa Mupanguri ve Matengu Anton Nchindo’nun 196 gram uyuşturucu madde ithal, tasarruf ve verme suçundan, zanlı Shilao Wesley Mogano’ya ise 5 gram uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçundan dava getirildiğini söyleyen polis, teminat talep etti. Mahkeme, zanlılar Lisa Mupanguri ve Matengu Anton Nchindo’nun 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi. Kıdemli Yargıç zanlı Shilao Wesley Mogano’nun ise yurtdışına çıkışının yasaklanması ve 5 bin TL nakit teminat yatırması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. 

Suna ERDEN/ Diyalog

uyuşturucu tutuklam suçlu net haber kktc
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Paris’te Sarı Yelekliler alarmı
Paris’te Sarı Yelekliler alarmı
Merkel’den 18 yıl sonra veda!
Merkel’den 18 yıl sonra veda!