Kısa devre, çamaşırhaneyi yaktı

Lefkoşa Surlariçi bölgesinde terzi dükkânı ve çamaşırhane olarak kullanılan eski bir binada, elektrik tesisatında meydana gelen kısa devre nedeniyle çıkan yangın ucuz atlatıldı

Kısa devre, çamaşırhaneyi yaktı

Lefkoşa Surlariçi bölgesinde terzi dükkânı ve çamaşırhane olarak kullanılan eski bir binada, elektrik tesisatında meydana gelen kısa devre nedeniyle çıkan yangın ucuz atlatıldı.

Birbirine bitişik ve ahşap çatılı binaların bulunduğu sokakta dün öğle saatlerinde çıkan yangın, erken müdahale ile diğer binalara sıçramadan kontrol altına alındı ve büyük bir felaket önlendi.

Aşırı yüklenme kısa devreye neden oldu

Mevlevi Tekke Sokak No:8 adresinde bulunan, Vakıflar Dairesi’ne ait, Adnan Uygun’un çalıştırdığı iş yerinde dün saat 14.20 sıralarında çıkan yangında, iş yeri içerisinde bulunan 10 adet çamaşır makinesi, bir buzdolabı, bir mikrodalga fırın yanarak kullanılamaz hale geldi.

Yapılan inceleme sonucunda, aşırı yüklenme nedeniyle elektrik tesisatında meydana gelen kısa devre sonucu yangının çıktığı belirlenirken, söz konusu iş yerinde terzi ve çamaşırhane hizmetleri verildiği öğrenildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin'den son dakika S-400 ve F-35 açıklaması
Putin'den son dakika S-400 ve F-35 açıklaması
Önemli Münbiç açıklaması
Önemli Münbiç açıklaması