Advert
Advert

Polis iddiaları araştırıyor

Ev sahibi tarafından kendisine kullanması için verdiği ev eşyalarını sattığı gerekçesi ile tutuklanan kiracı Ernesto Jr. Garcia, suçlamaları reddetti

Advert

Polis iddiaları araştırıyor

Girne’de kiracı olarak kaldığı dönemde ev sahibi Nigel Peter Holman tarafından, kullanması için kendisine verdiği ev eşyalarını sattığı iddiası ile tutuklanan Filipinli kiracı Ernesto Jr. Garcia, suçlamaları kabul etmiyor.

Polise verdiği ifadede, eşyaları ev sahibinin izni ile sattığını iddia eden Garcia, dün ek tutukluluk süresi ile yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğini satılan eşyaların bir kısmının bulunduğunu, bir kısmının ise arandığını belirterek soruşturmanın selameti açısından zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

İddialar araştırılıyor

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şubede görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının “Emanetçi tarafından sirkat” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının 2017 yılı Aralık ayı içinde kiracı olarak kaldığı Namık Kemal Caddesi No:32 adresinden ayrılırken, kullanması için Nigel Peter Holman tarafından verilen eşyaları 5 bin TL’ye sattığını söyledi.

Olayın polisin bilgisine yeni geldiğini kaydeden Yanaroğlu, eşyaların bir kısmına ulaştıklarını bir kısmının ise arandığını kaydetti.

Alınan bir günlük tutukluluk süresinde, zanlının gönüllü ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini ve bazı iddiaların araştırılması için  zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Brexit'te kritik gelişme
Brexit'te kritik gelişme
S-400'lerin Türkiye'deki ilk durağı belli oldu
S-400'lerin Türkiye'deki ilk durağı belli oldu