Advert
Advert

Bu kez yargı Yıldırım’ı çarptı

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, aracında oturan kadını yumruklayarak çantasını çalan Ümit Yıldırım’ı aleyhindeki davadan suçlu buldu. Yıldırım 4 yıl hapis yatacak

Advert

Bu kez yargı Yıldırım’ı çarptı

Lefkoşa’da 27 Ocak tarihinde park halinde bulunan araçta oturan kadını yumruk atıp darp ettikten sonra çantasını çalıp soygun suçunu işleyen sanık Ümit Yıldırım aleyhindeki karar dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde açıklandı.

Yargılandığı 4 ayrı davadan suçlu bulunan Yıldırım, 4 yıl hapse mahkûm edildi.

Başkan Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliği ile vermiş olduğu kararı Kıdemli Yargıç Ulunay açıkladı.

 

Sokak ortasında soygun yaptı

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, kararda sanığın işlemiş olduğu suçun çok ciddi bir suç olduğunu ve toplum huzurunu bozduğunu ve infial yarattığını belirterek bu tür suçlara hoş görü ile yaklaşılamayacağını belirtti.

Kıdemli Yargıç,  sanığın umumi bir yer olan sokak içerisinde aracında bekleyen bir kadına saldırarak önce yumruk atıp darp ettiğini akabinde ise müştekinin yanında bulunan çantasını çalarak soygun suçunu işlemesinin göz ardı edilemeyecek ciddi bir suç olduğunun altını çizdi.

 

Suç ömür boyu hapislik öngörmekte

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığın işlemiş olduğu soygun suçunun ömür boyu hapis cezası öngören en ağır suçlardan olduğunu, lehine olan hafifletici unsurların işlenen suçun yanında fazla etkisi olmadığını belirterek verilecek cezanın toplum huzurunu rahatlatıcı ve bu tür suçları işlemeyi düşünenlere caydırıcı nitelikli olması gerektiğine değindi.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi,  sanığı oy birliği ile suçlu bulup mahkûm ettikleri  “Soygun” ve “Sirkat” başta olmak üzere 4 ayrı davadan 4 yıl hapis cezasına çarptırdıklarını açıkladı.

Devrim DEMİR/ havadis

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Az önce imzalandı, hayırlı olsun
Az önce imzalandı, hayırlı olsun
Çavuşoğlu ile Katrugalos'tan kritik açıklamalar!
Çavuşoğlu ile Katrugalos'tan kritik açıklamalar!