Advert

Postacı, kapı değil paket çaldı

Lefkoşa Merkez Postanesi ayrım bölümünde çalışan Önder Ilgın, yurt dışından gelen paketleri çalma suçlamasıyla tutuklandı

Advert

Postacı, kapı değil paket çaldı
Advert

 

Lefkoşa’da Merkez Postanesinde ayrım bölümünde kamu görevlisi olarak çalışmakta olan Önder Ilgın yurtdışından gelen paketleri çaldığı tespit etmesi üzerine tutuklandı.

Yurtdışından farklı kişiler tarafından KKTC’ye getirtilen muhtelif eşyaları tasnif aşamasında çalarak konu eşyaları satmak suretiyle sahtekârlıkla para temin ettiği tespit edilen Önder, tutukluluk talebiyle dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar,  zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Vatandaş şikâyet etti

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Aygün Karagil olayla ilgili bulguları aktardı.

Karagil zanlı Önder Ilgın’ın 2017 – Nisan 2018 tarihleri arasında Lefkoşa Merkez Postanesinde ayrım bölümünde kamu görevlisi olarak çalışmakta olduğu sırada yurtdışından farklı kişiler tarafından KKTC’ye getirtilen muhtelif eşyaları tasnif aşamasında çalarak konu eşyaları satmak suretiyle sahtekârlıkla para temin ederek görevini kötüye kullandığını mahkemeye aktardı.

Karagil,  olayın Erkan Bahçeci’nin şikâyeti üzerine ortaya çıktığını ve soruşturma neticesinde zanlının suç ile bağlantısının olduğunun tespit edilmiş olduğunu belirtti.

 

Çalıntı paketlerin bir kısmı bulundu

Polis memuru Aygün Karagil,  yapılan ileri soruşturmada zanlının çalmış olduğu ürünlerden bazılarını Erman Mantar’a satışını yapması için verdiğini ve söz konusu tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi.

Karagil,  zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın henüz çok yeni olduğunu ve kayıp olan birçok paketin bulunduğunu belirterek soruşturmanın selameti için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Devrim DEMİR/ Havadis

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege ve Marmara genelinde 5.0’lıl deprem meydana geldi
Ege ve Marmara genelinde 5.0’lıl deprem meydana geldi
Yarın elektrik kesintisi var!
Yarın elektrik kesintisi var!