Advert

Lefkoşa’da renkli bir Pazar sabahı

Kıbrıs Kadın Sağlığı Araştırma İnisiyatifi Derneği (KISAA) yararına, Lefkoşa Türk Belediyesi işbirliğiyle ve Telsim ana sponsorluğunda “Bilinçli Adımlarla Kadın Sağlığı İçin Yürüyoruz” sloganıyla sağlıklı yaşam etkinliği düzenlendi.

Advert

Lefkoşa’da renkli bir Pazar sabahı
Advert

Lefkoşa Türk Belediyesi’nden yapılan açıklamada, KISAA’nın ülkedeki kadın hastalıklarının haritalanarak, mercek altına alınması projesine katkı amacı ile düzenlenen etkinlik Kumsal Park’ın Dereboyu girişinden başlayarak, Surlariçi’ne uzandı. Koşu ve sağlıklı yaşam yürüyüşü şeklinde 2 ayrı kategoriden oluşan etkinliğe birçok yurttaş aileleri ile katılarak renkli görüntüler oluşturdu.

Etkinlikte ev sahipleri olan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ve KISAA İnisiyatifi Derneği Başkanı Dr. Nilüfer Rahmioğlu Ramiz’in yanı sıra İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Sağlık Bakanı Filiz Besim, Meclis Eski Başkanı Dr.Sibel Siber, Milletvekili Hasan Büyükoğlu, Ombudsman Emine Dizdarlı da yer aldı.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı yaptığı açıklamada, kadın sağlığının haritasının çıkarılmasının çok önemli olduğunu belirterek, bu yönde etkinliğe iyi bir katılım sağlanmasının bu alana verilen desteğin iyi bir göstergesi olduğunu söyledi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akacan: Kamuoyundan özür dilerim
Akacan: Kamuoyundan özür dilerim
Fırtına Karpaz’ı fena vurdu!
Fırtına Karpaz’ı fena vurdu!