23 iş yerine toplam 108 bin 790 TL para cezası

Kayıtdışılığa Yönelik Denetimleriniher sektörde sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 10 - 28 Nisan 2018 tarihleri arasında yaptığı denetimlerde 23 işyerine toplam 108,790.00TL. tutarında idari para cezası kesti.

Advert

23 iş yerine toplam 108 bin 790 TL para cezası
Advert

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Çalışma Dairesi, Sosyal Sigortalar Dairesi İhtiyat Sandığı Dairesi ile ; Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Trafik Dairesi, İzin Kurulu ve Polis Genel Müdürlüğü ekiplerince ülke genelinde ortak başlatılan denetimler, kayıtdışı yaşamla mücadele kapsamında, hızladevam ediyor.

Ülke genelinde 362 işyeri  ve554 çalışan denetlenirken, 46  çalışanın çalışma izinsiz olduğu  tespit edildi.

İlgili kurumların katılımıyla, altı ilçede farklı günlerde ve saatlerde yapılan denetimlerde; Polis Muhaceret ve Polis Trafik Ekipleri tarafından tarafından durdurulan otobüs/minibüs vb yolcu taşımacılığı yapan araçlar ile kamyon/kamyonet vb iş araçlarına ait evrak kontrolü yapılırken, sürücülerin/çalışanların, çalışma izinleri ve sosyal güvenlik yatırımları Çalışma Dairesi, Sosyal Sigortalar Dairesi ve İhtiyat Sandığı Dairesi müfettişleri tarafından kontrol ediliyor.

Çalışma ve Sosyal  Güvenlik Bakanığı, denetimlerini aralıksız sürdürmeye devam edecek

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çavuşoğlu, Lute ile görüştü
Çavuşoğlu, Lute ile görüştü
Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Muhtemel Rakipleri
Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Muhtemel Rakipleri