Güney , Kosova’nın bağımsızlığını tanımıyor

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nicos Anastasiadis, ülkesinin Sırbistan’ın toprak bütünlüğünü desteklediğini Kosova’nın tek taraflı bağımsızlığını tanımadığını söyledi.

Advert

Güney , Kosova’nın bağımsızlığını tanımıyor
Advert

Rum lider Nikos Anastasiadis, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’daki temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile bir araya geldi

Sırbistan Sarayı’ndaki görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Anastasiadis, Avrupa Birliği (AB) üyesi olan ülkesinin, Sırbistan’a AB yolunda destek olmaya ve tecrübelerini paylaşmaya devam edeceğini ifade etti.

AB üyelik yolunun “uzun ve zorlu bir yol” olduğunu anımsatan Anastasiadis, “Sırbistan’ın bu yolda başarılı bir şekilde ilerlediğini göz önünde bulunduracak olursak, Sırbistan’ın geleceğinin Avrupa’da olduğundan hiç şüphemiz yok” diye konuştu.

Kıbrıs Rum yönetiminin, Sırbistan’ın toprak bütünlüğünü desteklediğini vurgulayan Anastasiadis, “Kosova’nın tek taraflı bağımsızlığını tanımıyoruz. Bu sorunun çözümünün yalnızca 1244 sayılı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) Kararı olduğunu düşünüyoruz. Bu karar yürürlükte olduğu sürece Kosova’nın bağımsızlığı yasal olmayacaktır” dedi.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018 yılında en çok kaybeden
2018 yılında en çok kaybeden
Mourinho dönemi sona erdi
Mourinho dönemi sona erdi