Advert
Advert

Anastasiadis Bulgaristan’a gidiyor

Rum Yönetimi Başkanı NikosAnastasiadis’in Çarşamba günü AB-Balkan Ülkeleri Zirve Toplantısı’na katılmak üzere Bulgaristan’a gideceği bildirildi.

Advert

Anastasiadis Bulgaristan’a gidiyor

Fileleftheros gazetesi, AB ile Balkan ülkeleri arasındaki ilişkilerle ilgili toplantıya, Türkiye’nin katılmayacağını yazdı. Gazete, Türkiye’nin, AB’nin “batı Balkan ülkeleri” sınırlaması getirdiği gerekçesiylegeçmişte bu konuyu protesto ettiğini kaydetti.


Gazete, Güney Kıbrıs’ın zirve toplantısından sonra yapılacak açıklamanın Balkan ülkeleriyle ortak açıklama şeklinde değil, AB üyesi ülkeler tarafından yapılacak açıklama olmasında ısrar ettiğini; böylelikle Kosova’nın bağımsızlığının yasallaştırılmasıyla ilgili herhangi bir faaliyette bulunulmasının ve Kıbrıs meselesine herhangi bir yansıma yapmasınınönüne geçmeye çalıştığını yazdı.


Ankara’nın bu durumla ilgili “eli kolu bağlı oturmayacağı” yorumunu yapan gazete, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İngiltere ziyaretinin bu durumla ilintili olduğunu ve bu ziyaretin Avrupa kanadını “rahatsız etmek” maksadıyla yapıldığını da iddia etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Az önce imzalandı, hayırlı olsun
Az önce imzalandı, hayırlı olsun
Çavuşoğlu ile Katrugalos'tan kritik açıklamalar!
Çavuşoğlu ile Katrugalos'tan kritik açıklamalar!