Advert

Ulaştırma Bakanı'ndan Vatandaşa Uyarı

Atakan, 2018 yılının sonu ve 2019 yılının ilk yarısına kadar ülke karayollarının şantiye yerine döneceğini, vatandaşların bu çalışmaların kendi yol güvenlikleri için olduğunu anlayarak bu duruma alışması gerektiğini dile getirdi.

Advert

Ulaştırma Bakanı'ndan Vatandaşa Uyarı
Advert

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, bu sabah Kıbrıs Genç TV'de Baykan Gürses Özdağ'ın hazırlayıp sunduğu Merhaba Yeni Gün programına katıldı.

Kıbrıs Postası'nın derlediği habere göre Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, 2018 yılının sonu ve 2019 yılının ilk yarısına kadar ülke karayollarının şantiye yerine döneceğini, vatandaşların bu çalışmaların kendi yol güvenlikleri için olduğunu anlayarak bu duruma alışması gerektiğini dile getirdi.

Atakan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“2019 yılının ilk yarısının sonuna kadar hep birlikte sıkıntı çekeceğiz. Bu konuda kararlıyız. 2019'un birinci yarısının sonuna kadar ülke, kara yolları bakımından tam bir şantiyeye dönüşecek. Buna alışmak lazım. Vatandaş bunun sonunda daha sağlıklı bir alt yapıya kavuşacak o yüzden buna alışmaları ve anlayış göstermeleri için çağrıda bulunuyorum.

Seçim yasaklarından sonra Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda dört kavşakla ilgili bir ihale süreci olacak. Girne yolunun diğer hatlarıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Dipkarpaz’dan Manastır’a kadar olan bölümün yaz dönemi için düzenleyeceğiz.

Lefkoşa’da ayrıca kuzey Lefkoşa çevre yolunun bir bölümünün hayata girmesiyle özellikle Lefkoşa’nın kuzey bölümündeki trafik sıkışıklığı aşılmış olacak.

Yapılan görüşmeler sonrasında bugüne kadar önceki dönemlerde bazı belediyelerle işbirliği yapıldığını, bazılarıyla ise hiçbir işbirliği yapılmadığını gördük. Bunu bana bizzat belediye başkanları dile getirdi. Bu çok yanlıştır. Bu bakanlık tüm ülkenin bakanlığıdır.

Ben buradan 28 belediyemizin de yanında olduğumuzu söylemek istiyorum.

Lefkoşa ve Girne bağlamında bu projeleri hayata geçirmeye başladık. Lefkoşa belediyesiyle Dereboyu’nda alternatif olarak askeri kışlanın paralelinde bir yol için çalışma başlattık. En kısa zamanda seçim yasaklarının ardından bu projeleri de hayata geçireceğiz."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akacan: Kamuoyundan özür dilerim
Akacan: Kamuoyundan özür dilerim
Fırtına Karpaz’ı fena vurdu!
Fırtına Karpaz’ı fena vurdu!