Advert
Advert

6 gün ek tutukluluk

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye 1 kilo hint keneviri ile 27 gram kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ithal ederken Narkotik ekiplerine yakalanan zanlı Niyazi Gür ile Çağlar Özeltural hakkındaki polis soruşturması devam ediyor.

6 gün ek tutukluluk

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye yaklaşık 1 kilo hint keneviri ile 27 gr kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ithal etmek isterken Akyar Kara Giriş Kapısı’nda Narkotik ekipleri tarafından suçüstü yakalanan zanlı Niyazi Gür ile Çağlar Özeltural hakkındaki polis soruşturması devam ediyor.

 “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamaları ile dün mahkemeye çıkarılan zanlı Gür ile Özeltural’ın tutukluluk süresi 6’şar gün daha uzatıldı.

POLİS TELEFON GÖRÜŞMELERİNİ İNCELİYOR

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hüseyin Özdesoy mahkemede verdiği ifadesinde, 12 Mayıs tarihinde alınan bir bilgide zanlı Niyazi Gür ile Çağlar Özeltural’ın Güney Kıbrıs’ta oldukları ve KKTC’ye gelirken yanlarında uyuşturucu madde getireceklerinin öğrenildiğini söyledi. Ayni gün zanlı Gür ile Özeltural’ın  KKTC’ye giriş yaptıklarının tespit edilebilmesi için kara kapılarına ilgili mesajların çekildiğini belirten Özdesoy, ayni gün Akyar Kara Giriş Kapısı’ndan alınan bilgide zanlı Gür ile Özeltural’ın, zanlı Özeltural’ın yönetimindeki ticari araçla KKTC’ye giriş yaptıkları esnada tespit edilerek alıkonulduklarının öğrenildiğini belirtti. 

Akabinde Akyar Kara Giriş Kapısı’na gidilerek araçta arama yapıldığını belirten Özdesoy, araç içerisinde 1 kilo hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 27 gram kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve hint keneviri ile sentetik cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde kırıntılarının bulunduğunu, zanlı Gür’ün üzerinde 590 TL, zanlı Özeltural’ın üzerinde ise 310 TL ve 120 Euro bulunduğunu açıkladı. Zanlı Gür’ün gönüllü ifadesinde belirttiği ve söz konusu uyuşturucu maddeleri temin ettikleri kişi hakkında tutuklama emri temin edildiğini belirten Özdesoy, konu kişinin arananlar listesine alındığını açıkladı. Özdesoy, yine zanlı Gür’ün ifadesinde konu maddeleri temin ettikleri kişi ile internet üzerinden iletişim kurduklarını beyan ettiğini söyleyerek, zanlıların cep telefonlarının Data İnceleme Uzmanına gönderildiğini belirtti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın devam ettiğini ifade eden Özdesoy, zanlıları 8’er gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Esentepe Polis Karakoluna ait mevcut hat devre dışı
Esentepe Polis Karakoluna ait mevcut hat devre dışı
Türkiye'den flaş Facebook kararı!
Türkiye'den flaş Facebook kararı!