85 yaşındaki Çoban'a 1 yıl hapis

Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi, Mehmetçik – Sazlıköy arasında 2017 yılı Nisan ayı içerisinde aracı ile yaya olarak karşıdan karşıya geçmeye çalışan Hasan Deniz Özvolkan’a çarparak ölümüne sebep olan 85 yaşındaki Hüseyin Çoban ile ilgili kararını açıkladı.

 85 yaşındaki Çoban'a 1 yıl hapis

Mehmetçik- Sazlıköy arasında 24 Nisan 2017 tarihinde meydana gelen trafik kazasında Hasan Deniz Özvolkan’ın ölümünden sorumlu tutulan 85 yaşındaki Hüseyin Çoban’ın Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden yargı süreci dün sona erdi. Yargılandığı “Tedbirsiz ve dikkatsiz araç sürüp bir şahsın ölümüne sebep olma”, “Dikkatsiz sürüş”, “İnsan hayatını tehlikeye koyabilecek veya malı zarar ziyana uğratabilecek şekilde araç sürmek”, “ İhtiyatsızca, acele ile ve halka tehlike teşkil edecek şekilde araç sürmek” davalarından suçlu bulunan 85 yaşındaki sanık Çoban 1 yıl hapse mahkum edildi. 

Sanığın sağlık koşullarının davanın kararını dinlemeye elverişli olmaması nedeni ile karar sanık Çoban’ın gıyabında okunurken, yüksek tansiyon rahatsızlığı nedeni ile 85 yaşındaki sanık Hüseyin Çoban 14 Mayıs tarihinden bu yana Mağusa Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor.

Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’in oy birliği ile aldığı kararı Başkan Fadıl Aksun okudu. Kararında ülkede araç sürücülerinin yaşları ne olursa olsun araç sürme konusunda kendi erdem ve iradelerine terk edilmiş olduğuna vurgu yapan Aksun, ülkedeki kaza oranlarına dikkat çekerek, kontak çeviren her sürücünün gerek kendi, gerek başkasının yaşamını tehlikeye koyabileceğini veya mahkemede sanık olarak yargılanma potansiyeline sahip olduğunu bilmesi gerektiğini vurguladı.

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Haberin devamı için tıklayın

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VERGİ-SEN, grevini tamamladı
VERGİ-SEN, grevini tamamladı
KKTC ve Türkiye'de FETÖ operasyonu
KKTC ve Türkiye'de FETÖ operasyonu