Advert

LAÜ’de “Orta Asya Gecesi”etkinliği düzenlendi

Advert

LAÜ’de “Orta Asya Gecesi”etkinliği düzenlendi
Advert

   Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Öğrenci Dekanlığıtarafından LAÜ’de eğitim gören Orta Asya kökenli öğrenciler için “Orta Asya Gecesi” etkinliğigerçekleştirildi.Uluslararası etkinlikler çerçevesinde düzenlenen geceye, LAÜ Öğrenci Dekanlığı ve Dış İlişkiler Müdürlüğü çalışanları ile öğrenciler katıldı.

Orta Asya ülkeleri etkinlikte bir araya geldi

Etkinlikte, Orta Asya ülkelerindenKırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan uyruklu öğrenciler bir araya geldiler. Gecede, Orta Asya ülkelerinin kültürlerine ait yemekler, dans gösterileri ve benzeri ortak paylaşımlar yapılarak, farklı kültürlerin benzeyen yanları, farklılıkları tanıtıldı.

   Gecede öğrencilerkültürel, müzik ve dans gösterilerisergilediler

   Etkinlik kapsamındakültürel, müzik ve dans gösterileri sergileyen öğrenciler ayrıca Orta Asya’nın doğal, kültürel, tarihi veturistik mekanlarını tanıtan video gösterimi ilekatılımcıları bilgilendirdiler.

Orta Asyalıöğrencilerin ülkelerine özgü müzikler eşliğinde geceye katılanlara yiyecek ve içecekler ikram etmesiile devam eden programda öğrenciler keyifli bir gece geçirme şansı yakaladılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege ve Marmara genelinde 5.0’lıl deprem meydana geldi
Ege ve Marmara genelinde 5.0’lıl deprem meydana geldi
Yarın elektrik kesintisi var!
Yarın elektrik kesintisi var!