Advert

Mustafa Sandal-Eypio düeti 'Reset'in artıları ve eksileri

Mustafa Sandal ve Eypio düet yapsa ortaya ne gibi bir sonuç çıkar sizce? 'Estirelim Mi' adlı şarkıda Yasemin Mori ile Eypio düetini dinlemiştik ve şaşırmıştık. Kimileri 'Estirelim Mi'yi fazla pop ve ticari buldu, kimileriyse fazlasıyla eğlenceli buldu. Eypio'nun Sibel Can'la düeti 'Diken Mi Gül Mü' şu aralar pek duyulmasa da ilerleyen zamanlarda "Aaa" dedirtebilir. Peki ya Mustafa Sandal düeti?

Advert

Mustafa Sandal-Eypio düeti 'Reset'in artıları ve eksileri
Advert

Havada kalıyor

Mustafa Sandal şarkılarında her zaman enerji vardır. "Haydi coşuyoruz" şarkılarıyla tanıdık Mustafa Sandal'ı. Taklit edilebilir koreografisi, bitmeyen dans etme hevesi... Dolayısıyla ondan aşırı acıklı, aşırı dramatik ya da arabesklik sınırında bir damar şarkı beklemiyoruz elbette. Ancak yine de Eypio ile düeti 'Reset'te havada kalan bazı şeyler var.

Musti bu şarkının neresinde?

Öncelikle 'Reset' Yalçın Polat ve Eypio imzalı bir şarkı. Bugüne kadar 'Pazara Kadar'dan 'Kadere Bak'a çok fazla Yalçın Polat imzalı şarkı dinledik Mustafa Sandal'dan. Beğendik ya da beğenmedik. Sonuçta beğeni meselesi. Değişebilir. Ama Mustafa Sandal'a yakışabilir bir şarkı dinledik. Eypio düeti 'Reset'teki en büyük sorun şu: Musti bu şarkının neresinde?

 

 

"Aşırı eğleniyoruz, heyooo"

Çocuksu figürler görüyoruz klipte. Eğlence var. Efekt var. Ama ekrandan bize pek geçmiyor enerji. Havada kalıyor. Sanki Eypio ve Mustafa Sandal sanal bir dünyada kopuyorlar gibi. Sanki bir tuşa bassak bütün sürreal ortam kaybolacakmış gibi. Ki zaten teknik olarak böyle. Beğenmiyorsak geçebiliriz, dinlemeyebiliriz. Ama fazla sürreal. Fazla düet göz çıkarmaz ama dediğimiz gibi, "Aşırı eğleniyoruz heyooo" durumu da itici kaçıyor biraz.

'Pop'taki 'rap' furyası

Madalyonun diğer yüzünde ise şu var: Bir pop şarkısında, pop şarkılarında rap müziği görebiliyoruz. Yıllar önceki furya gibi. Yasemin Mori, Sibel Can, Mustafa Sandal... Evet bu isimler Eypio ile çalıştılar. Ama yine de bu yıllar sonra bir 'geri dönüş adımı' gibi. Ceza'nın Candan Erçetin'le, Burcu Güneş'le düetleri vardı. Güzel bir dönemdi. Umarız bu 'pop'taki 'rap' furyası devam eder ve müzik türleri arasındaki bu gereksiz ayrışma ortadan kalkar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege ve Marmara genelinde 5.0’lıl deprem meydana geldi
Ege ve Marmara genelinde 5.0’lıl deprem meydana geldi
Yarın elektrik kesintisi var!
Yarın elektrik kesintisi var!