Advert

Ekonomide kriz içinde kriz yaşanıyor.

Son iki aydır TL nin döviz karşısındaki değer kaybını KKTC hükümetinin durdurma imkanı olmadığını beşik deki çocuk bile bilir.

Advert

Ekonomide kriz içinde kriz yaşanıyor.
Advert

Önemli olan hükümetin elektriğe, akaryakıta, tüp gaza, vb. Yaptığı zamlar dışında hangi ekonomik tedbiri aldığıdır. 

Toplu iflasların ayak sesleri duyulur olmuştur. İşyeri sahipleri kepenk indirmeye başlamış bile. Vatandaş çarşıya çıkmaya korkar oldu. Döviz borcu olan insanlarımız borcunu ödeyemez duruma düşmüştür. Ülkemizde kredi faizleri %20 üzerine çıkmıştır. Zorda olan esnaf ve iş sahipleri ne yapsın? Nereye başvursun?
İşte tam da bu noktada, ilgili bakanlık ve hükümet suskunluğunu bozmalı ve devreye girmeliydi. Bu yönde bir adım atıldı mı? Koskocaman bir "Hayır".

2018 yılı ilk 7 ayında öngörülen enflasyon oranı aşılmış olup %7,2 lik bir fark ortaya çıkmıştır. Bu yıl beklenen bütçe açığının 200 milyon TL üzerinde olacağı acı bir gerçektir. 

Hükümet yetkilileri bu koşullarda halkını yapılan zamlar altında daha fazla ezdirmemek için bütçe ihtiyacı , yeni krediler ve ekonomik tedbirler için çoktan Ankara ya gitmeli ve muhatapları ile görüşmeliydiler. Maalesef her konuda olduğu gibi bu ziyarette de çok geç kalmışlardır. 

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’nin İkinci Sondaj Gemisi Yalova’ya Ulaştı
Türkiye’nin İkinci Sondaj Gemisi Yalova’ya Ulaştı
Meme kanserini tespit eden kan testi geliştirildi
Meme kanserini tespit eden kan testi geliştirildi