Advert

Hiçbir hastamız ilaçsız bırakılmamıştır

Advert

Hiçbir hastamız ilaçsız bırakılmamıştır
Advert

KKTC Sağlık Bakanlığı Thalaessemia hastalarının kullandığı “Desferal” isimli ilacın iki aydan beri hastalara temin edilmediğine dair medyada yer alan haberlerle ilgili Sağlık Bakanlığı açıklama yaptı.

Bakanlık "Bahse konu ilaç, gerek bayram döneminde, gerekse geçtiğimiz hafta temin edilmiş olup, eksikliği söz konusu değildir" dedi

Açıklama şöyle:

Onkoloji ilaçları ile ilgili olarak ise, bazı ilaçların Türkiye’ye ithal gelmesinden, dövizde yaşanan sıkıntılardan ve geçtiğimiz hafta yapılan grevler nedeniyle bazı tedavilerde kısa sureli aksamalar yaşanmış, ancak hiçbir hasta ilaçsız bırakılmamıştır.
Dövizde yaşanan sıkıntılara bağlı olarak, piyasadaki, özel eczane fiyatlarında ortaya çıkan farklılıklarla ilgili olarak ise, geçtiğimiz hafta ülkemize ilaç ithalatı gerçekleştiren özel ecza depoları, Eczacılar Birliği ve Bakanlığımız yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirilmiş ve ithal ilaçlarda fiyat istikrarını sağlamak için gerekli öneriler ve tedbirler konuşulmuştur. Bu konudaki çalışmaların da bu hafta içerisinde tamamlanması beklenmektedir.Aynı zamanda Türkiye menşeli ilaçlarda ise herhangi bir fiyat değişimi olmadığı bilgimize sunulmuştur.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yine bina çöktü: Bu kez Balat
Yine bina çöktü: Bu kez Balat
Kartal'da çöken binadaki ihmaller bilirkişi raporunda
Kartal'da çöken binadaki ihmaller bilirkişi raporunda