"Diplomatik nezaketsizlik yok"

Özyiğit Türkiye Eğitim Bakanı ile önceden planlanmış bir görüşme olmadığı için biraraya gelmediklerini söyledi.

Advert

Advert

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit: "Ankara ziyaretimde TC Eğitim Bakanı'yla planlanmış bir görüşme yoktu. Teknik komitelerin çalışmasından sonra buluşacağız. Diplomatik nezaketsizlik yok"

Bakan Özyiğit'in açıklaması şöyle:

Ankara ziyaretimizle ilgili dezenformasyon belli amaçlarla bir taraflara çekilmeye çalışılıyor. O yüzden memlekette o kadar sorun varken vaktimizden ayırıp bu arkadaşlara cevap vermek zorunda kalıyoruz.

Geçtiğimiz hafta hem TC Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya Selçuk, hem de Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Mehmet Ersoy ile randevulaştık. Hatta Sn. Eğitim Bakanı onurumuza bir yemek vermek istediğini söyledi. Ziyaret programımız da basında yer buldu.

Hafta sonu Sn. Eğitim Bakanı bizlere ulaşıp randevumuzu ileriki bir tarihe almayı rica etti. Daha önceden konuşmuş olduğumuz teknik komitelerin çalışmalarının ilerletilmesine müteakip buluşmamızın daha faydalı olacağında mutabık kaldık. Pazar günü BRT canlı yayında zaten bu gelişmeleri paylaşmıştım.

Dolayısı ile Ankara ziyaretimizde TC Eğitim Bakanı ile planlanmış bir görüşme mevcut değildi. Kaldı ki ziyaretimiz sırasında hiçbir şekilde diplomatik nezaketsizlik olarak algılanabilecek bir gelişme de olmadı.

Bu arada Sn Kültür Bakanı ile birçok konuyu ele alma fırsatı bulduk. Verimli bir diyalog olduğunu söylemem lazım.

Bu zor günlerde çocuklarımızın geleceğini ve kültürel varlığımızı nasıl sağlama alırız diye çalışırken, birilerinin siyasi rant elde etme çabalarına da takılıp kalacak değiliz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rum-Rus ilişkilerinde yeni gerilim…
Rum-Rus ilişkilerinde yeni gerilim…
17 Kasım 2018 Cumartesi Gazete Manşetleri
17 Kasım 2018 Cumartesi Gazete Manşetleri