Hayvan Üreticilerinin Eyleminde Gerginlik!

Advert

Hayvan Üreticilerinin Eyleminde Gerginlik!
Advert

 

Hayvan Üreticileri eylemlerini sürdürüyor. Tarım Bakanlığı önündeki eylemciler traktörlerle bakanlık binasına girmeye çalışıyor. Tansiyon yeniden yükseldi

Hayvan üreticilerinin eylemi bugün de devam ediyor. Hükümetin tarım ve hayvancılık politikası ile zamlara tepki göstermek için eylem yapan hayvan üreticilerinin, Tarım Bakanlığı’nın önündeki bekleyişi sürüyor.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği bugün Başbakan Tufan Erhürman’ın yapacağı basın açıklamasını beklerken, bir görüşme olup olmayacağının da net olmadığını ifade etti.

Bu arada hayvan üreticilerinin Küçük Kaymaklı Şehit Hüseyin Ruso Caddesi üzerine park ettiği tarım araçları nedeniyle bu sabah yine trafikte aksamalar yaşanıyor.

Öte yandan Tarım Bakanlığı'nın bulunduğu sokakta da  eylem dolayısıyla yaşanan çevre kirliliği dikkat çekiyor. 

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ise Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği'nin eylemi sırasındaki görüşmelerde üreticilere sunduğu iyileştirici önerileri açıkladı. Bakanlıkla bir uzlaşı sağlanamadığının belirten Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ise, eylemin sürdüğünü ve bugün üreticinin taleplerine cevap verilmesini umduklarını söyledi.

Kaynak: TAK 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rum-Rus ilişkilerinde yeni gerilim…
Rum-Rus ilişkilerinde yeni gerilim…
17 Kasım 2018 Cumartesi Gazete Manşetleri
17 Kasım 2018 Cumartesi Gazete Manşetleri