Advert
Advert

“Hayalet Kumpanya” oyunuyla perdeleri açtı

Advert

“Hayalet Kumpanya” oyunuyla perdeleri açtı

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin sunduğu 16. Kıbrıs Tiyatro Festivali, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun (LBT) “Hayalet Kumpanya” oyunu ile dün akşam başladı.

LTB’den yapılan açıklamaya göre saat 20.30’da sahnelenen oyunun prömiyeri Bandabuliya Sahnesi’nde yer aldı.

Hayalet Kumpanya oyunu dün akşam hem prömiyerini gerçekleştirdi hem de Bandabuliya Sahnesi’nde ilk kez sahnelenen oyun olma özelliğine sahip oldu.

Anton Çehov’ın yazdığı, Yılmaz Gruda’nın çevirdiği, Yiğit Sertdemir’in yönettiği tek perdelik Hayalet Kumpanya oyununda Lefkoşa Belediye Tiyatrosu oyuncuları Deniz Çakır, Barış Refikoğlu, Aytunç Şabanlı, Osman Ateş, Özgür Oktay, Döndü Özata, Hatice Tezcan, İzel Seylani, Asu Demircioğlu, Cem Aykut, Melihat Melis Beşe, Melek Erdil, Umut Ersoy ile Havva Güleş rol aldı. 

HARMANCI

LTB Başkanı Mehmet Harmancı gecede yaptığı konuşmada Bandabuliya Sahnesi’nin hayat bulması için çok büyük bir çaba sarf edildiğini belirterek, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi kutladı.

Başkan Harmancı, “Bandabuliya Sahnesi’nde bugün bir oyun sergilenebiliyorsa bunun bizlere oyunda verilen mesaj gibi şehrin hep var olacağı ve kişilerin ölüme karşı sürekli mücadele edeceğinin bir göstergesi” dedi.

Hayalet Kumpanya oyununun prömiyerinin Bandabuliya Sahnesi’nde yer almasından büyük mutluluk duyduğunu belirten Mehmet Harmancı, oyun yönetmeni Yiğit Sertdemir ile tüm LBT oyuncu ve çalışanlarını kutladı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Süt Bedelleri Ödeniyor
Süt Bedelleri Ödeniyor
DAÜ Satranç Takımı Türkiye Şampiyonu
DAÜ Satranç Takımı Türkiye Şampiyonu