Error 520 Ray ID: 4c9a3780ed6b9d6e • 2019-04-18 22:53:47 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Kıbrıslı Türklerin Mal Anlaşmazlığında Çıkmaz
Advert

Kıbrıslı Türklerin Mal Anlaşmazlığında Çıkmaz

Güney Kıbrıs’ta Kıbrıslı Türk çiftler arasında mal konusundaki anlaşmazlıkları çözecek yetkili bir mercinin bulunamadığı belirtildi.

Kıbrıslı Türklerin Mal Anlaşmazlığında Çıkmaz

Fileleftheros, Rum Yüksek Mahkemesi’nin, Güney Kıbrıs’ta, hiçbir mahkemenin, eskiden evli olan Kıbrıslı Türk çiftler arasındaki mal konusundaki anlaşmazlıkları çözme yetkisine sahip olmadığı saptamasında bulunduğunu yazdı.

Gazete, İkinci Derece Aile Mahkemesi’nin, birlikte yaşamayan Kıbrıslı Türk bir çift arasında mal konusundaki anlaşmazlıkları çözme yetkisine sahip mahkemenin belirlenmesi çağrısında bulunduğunu belirtti.

Çiftin ikisinin de “Kıbrıs Cumhuriyeti” vatandaşlığına sahip olup, Müslüman olduğunu kaydeden gazete, çiftin 2003 yılında İslami Toplum Ofisi’nde evlendiğini yazdı.

Kadının, ayrı yaşadığı eşiyle aralarındaki mülkiyet anlaşmazlılarının çözümü için Lefkoşa Rum Aile Mahkemesi’ne başvuruda bulunduğunu belirten gazete, ilk başta gerek Aile Mahkemesi, gerekse Kaza Mahkemesi Başkanının, mal konusundaki anlaşmazlıkları görme yetkisine sahip olmadığı değerlendirmesinde bulunduğunu kaydetti.

Yüksek Mahkeme’nin, mevcut yasal düzenlemeyi analiz ederek, “Türk istilasının bir sonucu olarak” ülkede var olan düzensiz durum nedeniyle, 2003 yılında Kıbrıs Türk toplumu üyelerinin evlilikleriyle ilgili geçici bir uygulama getirildiğini belirttiğini aktaran gazete, yasa temelinde Kaza Mahkemesi Başkanı’nın, Kıbrıslı Türkler arasında sadece evlilik konusundaki anlaşmazlıkları çözmeye yetkili olduğunu belirtti.

İkinci Derece Aile Mahkemesi’nin, mülkiyet konularının da dahil olması için bu koşulun genişletilemeyeceği kararı aldığını aktaran gazete, yasal bir değişiklik yapılarak, kapatılması gereken bir boşluğun saptandığını belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çeşme'de gezi teknesinde yangın
Çeşme'de gezi teknesinde yangın
Polis 26 yaşındaki genci tutukladı!
Polis 26 yaşındaki genci tutukladı!
kartal escort