Advert
Advert

Yurtdışınına çıkışı yasaklandı

Işıl Reklam isimli iş yerinde tahsildar olarak çalışan Haluk Sağlı’nın toplamış olduğu kira gelirlerini tasarrufunda geçirdiği gerekçesi ile tutuklanmasının ardından bugün ek tutuklama süresi talebi ile mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Advert

Yurtdışınına çıkışı yasaklandı

Kıbrıs Net Haber Özel Haberi

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Işıl Reklam isimli işyerinde çalışan Haluk Sağlı’nın,  işyeri adına 29 daireden toplamış olduğu kira bedeli olan toplam 25,594Stg nakit parayı, şirket muhasebesine yatırmayarak, tasarrufuna geçirmek suretiyle çaldığı gerekçesiyle tutuklandığını yineledi. Zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ancak tahkikata etki etme olasılığı bulunmadığını belirten Sevinç zanlının ifadesinde suçu kabul etmediğini belirtti. Polis memuru Sevinç zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

 Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının ilerde görüşülecek davasında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile yurtdışınına çıkışının yasaklanması ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 40’ar bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 Mahkeme sonucunda zanlı yakınları gazetecileri tehdit ederek işlerini yapmasına engel olmaya çalıştılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İkinci “DAÜ Fizik Günleri' Yapıldı
İkinci “DAÜ Fizik Günleri' Yapıldı
Gazimağusa’da hırsızlık!
Gazimağusa’da hırsızlık!