banner2

ABD Başkanı Biden Sincan’dan ithalatı yasaklayan yasayı onayladı

banner44
ABD Başkanı Biden Sincan’dan ithalatı yasaklayan yasayı onayladı
banner45
banner46

ABD Başkanı Biden, Pekin’i Pekin'i Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde 'insanları zorla çalıştırmakla' suçlayarak, bölgede üretilen malların ABD'ye ithalatını yasakladı. Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamaya göre Biden, Senatodaki Demokratlar ile Cumhuriyetçiler arasında uzun süredir görüşülen ve geçen hafta Kongre'nin her iki kanadında da onaylanan yasayı imzaladı.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLMİŞTİ

banner37
Yasa tasarısı, Latin Amerika'daki Küba, Venezüella ve Nikaragua'ya yönelik saldırgan adımlarıyla tanınan Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio tarafından sunulmuştu. Tasarı, Temsilciler Meclisi'nde 14 Aralık'ta, Senato'da ise 16 Aralık'ta oy birliğiyle kabul edilmişti.

ÇİN'İN İNSANLIK DIŞI UYGULAMALARI

Çin'de son yıllarda Uygur Türklerinin kimlik ve kültürlerine yönelik ihlaller, uluslararası kamuoyunca eleştiriliyor. Pekin'in "mesleki eğitim merkezleri" olarak adlandırdığı, uluslararası kamuoyunun ise "yeniden eğitim kampları" diye tanımladığı yerlerde, Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre, en az 1 milyon Uygur Türkü kendi rızası dışında tutuluyor. Pekin yönetimi, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde kaç kamp bulunduğuna, buralarda kaç kişinin olduğuna ve söz konusu kişilerden ne kadarının sosyal hayata döndüğüne ilişkin bilgi vermiyor.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1