banner2
banner34

ABD Başkanı Joe Biden LGBTQİ+ Onur Ayı'nı kutladı: Lütfen Başkanınızın arkanızda olduğunu bilin

ABD Başkanı Joe Biden, LGBTQİ+ Onur Ayı bildirisinde eşitliğin temel önceliklerinden olduğunu söyledi, ABD halkını LGBTQİ+’ların kazanımlarını tanımaya çağırdı.

ABD Başkanı Joe Biden LGBTQİ+ Onur Ayı'nı kutladı: Lütfen Başkanınızın arkanızda olduğunu bilin
banner45
banner46

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, dünya genelinde her yıl Haziran ayında kutlanan Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, Kuir ve İnterseks (LGBTQİ+) Onur Ayı için bildiri yayınladı. Biden, ülkesinde ve dünyada LGBTQİ+ haklarını desteklemek için daha fazla çalışacaklarını bildirdi.

Beyaz Saray tarafından yayınlanan Biden imzalı bildiride, her sene Haziran ayının Onur Ayı olarak kutlanmasına vesile olan 1969 New York Stonewall direnişine atıf yapıldı.

banner37
Biden açıklamasına şu sözlerle devam etti:

“Nesiller boyunca LGBTQİ+ Amerikalılar, hayatlarını ve geçim kaynaklarını riske atmak anlamına gelse bile, oldukları gibi ve onurlu bir şekilde yaşama cesaretini gösterdiler. 1969 yılında New York'taki Stonewall Inn'de cesur LGBTQİ+ kişiler karşılaştıkları şiddet ve ötekileştirmeyi protesto ederek, LGBTQİ+’ların özgürleşmesi için ulusumuzu dönüştüren bir medeni haklar hareketini başlattılar. O zamandan bu yana, cesur LGBTQİ+ Amerikalılar, kim olduklarına uygun bir yaşam arayan tüm insanlara ilham ve umut vermeye devam ediyor.

 LGBTQİ+ kişiler ayrıca eğitimciler, şovmenler, girişimciler, sporcular, aktörler, sanatçılar, bilim insanları, akademisyenler, diplomatlar, doktorlar, hizmet üyeleri, gaziler ve çok daha fazlası olarak Amerikan yaşamının her yönünü zenginleştirmeye devam ediyor.”

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1