banner2

ABD'de piyango talihlisi bir kişi 1milyar337 milyon Dolar kazandı

ABD'de piyango talihlisi bir kişi 1milyar337 milyon Dolar kazandı
banner46

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) şanslı bir piyango oyuncusu, “Mega Milyonlar" (Mega Millions) şans oyunu çekilişinde 1,337 milyar dolarlık rekor ödülün sahibi oldu.

ABD’de piyango idaresi, ismi şu ana kadar belirlenemeyen talihli kişinin Illinois eyaletinde Midwestern kentinde piyango biletini satın aldığını duyurdu.

Çekiliş sonucunda ikramiye şanslı kişinin kuponunda işaretlediği 6 numaraya denk geldi. Son üç aydaki 29 çekilişte büyük ikramiye kimseye isabet etmediği için ödül rekor seviyede artarak, 1 milyar 337 milyon dolara çıktı.

Ödülün toplu şekilde alınması miktarı düşürüyor
1,337 milyar dolarlık ödülü alabilmesi için ise talihlinin önemli bir karar vermesi gerekiyor. Zira oyunun kurallarına göre oyuncunun bu miktarı toplu şekilde talep etmesi durumunda ödül 780,5 milyon dolara düşüyor. Bu miktardan vergiler ayrıca düşülüyor. 

banner37
Oyuncunun diğer seçeneği seçmesi durumundaysa 1,337 milyar doları almaya hak kazanıyor. Fakat aynı zamanda bu miktarı 30 yılda maaş gibi almayı da kabul etmiş oluyor. Bu durumda da ödülün bir kısmı vergiye gidiyor.

Mega Milyonlar İkramiye şans oyunu direktörü Pat McDonald, şirketin resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada "Mega Milyonlar şans oyunu tarihindeki en büyük ikramiyeyi kazananlardan birine tanık olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Kimin kazandığını öğrenmek ve kazananı çok yakında tebrik etmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

ABD’de bir diğer sans oyunu Powerball 2016 yılı ocak ayında 1,586 milyar ikramiye dağıtmış ancak bu ödül üç kişi arasında paylaşılmıştı.

Mega Milyonlar şans oyununda ekim 2018'de bir kişi tek başına 1,5 milyar dolar kazanarak rekora imza atmıştı. 

ABD'nin 45 eyaletinde oynanan Mega Milyonlar, ülkedeki en popüler talih oyunları arasında yer alıyor.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1