banner2

Almanya’da kıtlık artıyor kentler ısıtmayı kapattı, soğuk duşa geçidi

Almanya’da  kıtlık artıyor kentler ısıtmayı kapattı,  soğuk duşa geçidi
banner46
banner47

Almanya'nın Hannover kenti, Rusya kaynaklı doğalgaz krizi nedeniyle tüm kamu binalarında ısıtmakapattı ve soğuk duşlara geçti.

Rusya, Almanya'nın gaz arzını önemli ölçüde azalttıktan sonra Hannover kenti sıcak suyu kapatan ilk büyük şehir oldu.

Almanya'nın kuzeyindeki Hannover kenti, enerji tasarrufu amacıyla kamu binalarında veya yüzme havuzlarında, spor salonlarında ve spor salonlarındaki duşlarda el yıkamak için sıcak suyun artık mevcut olmayacağına karar verdi.

banner37
Enerji tasarrufu için halka açık çeşmeler de kapatılıyor ve belediye binası ve müzeler gibi büyük binalarda gece ışıkları olmayacak.

Belediye Başkanı Belit Onay, hedefin büyük şehirler için önemli bir zorluk teşkil eden "yaklaşan gaz kıtlığına" tepki olarak şehrin enerji tüketimini yüzde 15 azaltmak olduğunu söyledi.

Kurallar ısıtma için de geçerli. Kamu binalarında her yıl nisan ayından eylül ayının sonuna kadar ısıtma yapılmayacak, oda sıcaklıkları yılın geri kalanında maksimum 20 derece ile sınırlı olacak.

Almanlara kapsamlı gaz azaltma önlemleri ve enerji faturalarında ek ücretler beklemeleri söylendi.

AB, bu kış Rus gazına olan talebi yüzde 15 oranında düşürmeyi kabul etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
C.G.Kafa
C.G.Kafa - 2 hafta Önce

Amerikanın dalına asılırsan dal kırılır ve bir tarafına girer. Amerika, Ukrayna -Rusya savaşı senaryosu ile Avrupayı resmen işgal etti. Ortadoğuda doğdum doğalı savaşlar bitmiyor. Amerika demokrasi diye diye bütün ülkeleri sömürüyor.

banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1