banner2

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro aşı olmadığı için maça alınmadı

banner35

banner44
Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro aşı olmadığı için maça alınmadı
banner45

Brezilya'da yayın yapan Metropoles'teki videoya göre, tatil için Sao Paulo'da bulunan Bolsonaro, Kovid-19 aşısı yaptırmadığı için karşılaşmayı stadyumdan izleyemedi.

'AŞI OLANLARDAN DAHA FAZLA ANTİKORUM VAR'

Santos taraftarı olan Devlet Başkanı Bolsonaro, stadyuma alınmadığı için duyduğu rahatsızlığı, "Niye aşı kartı, aşı pasaportu? Santos'un maçını izlemek istiyordum, aşı olmak gerekiyor dediler. Niye? Aşı olanlardan daha fazla antikorum var." sözleriyle dile getirdi.

KOVİD-19'U ATLATTIĞI İÇİN AŞI OLMAK İSTEMİYOR

banner37
Brezilya'nın çeşitli bölgelerinde taraftarların stadyumdan maç izlemesi için Kovid-19 aşısı yaptırma veya negatif PCR testi gösterme şartı bulunuyor.

Kovid-19'u atlattığı için aşı olmak istemeyen Bolsonaro, "En son Brezilyalı aşı olduktan sonra aşı artarsa, o zaman karar vereceğim aşı olup olmamaya." demişti.

600 BİNDEN FAZLA BREZİLYALI HAYATINI KAYBETTİ

Bolsonaro, Kovid-19 salgını süresince yaptığı açıklamalar ve Kovid-19 önlemlerini hedef alması nedeniyle sıklıkla eleştirilmişti.

Salgın nedeniyle 600 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği Güney Amerika ülkesi Brezilya, ABD'nin ardından dünyada Kovid-19 kaynaklı en çok ölümün yaşandığı ülke konumunda bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 10:55
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1