banner2
banner34

Google, 20 bin Nijeryalıya dijital eğitim verecek

Google, 20 bin Nijeryalıya dijital eğitim verecek
banner45

Google, "Boşluğa Dikkat Edin" programı kapsamında Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'da 20 bin genç ve kadına dijital eğitim sunacak.

Nijerya Devlet Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Nijerya Devlet Başkan Yardımcısı Kashim Shettima ve Google Afrika yöneticileri başkent Abuja'da bir araya geldi.

banner37
Google Batı Afrika Direktörü Charles Murito, toplantıda yaptığı açıklamada, Google'ın başlattığı "Boşluğa Dikkat Edin" programı kapsamında Nijerya'da 20 bin genç ve kadına dijital eğitim verileceğini belirtti.

Murito, programın veri bilimi, yapay zeka, web geliştirme ve mobil uygulama geliştirme gibi çeşitli alanlarda Nijeryalılara eğitim sunacağını kaydederek, programın Nijerya hükümetinin ülkede 1 milyon dijital istihdam oluşturmasına yardımcı olacağını söyledi.

Devlet Başkanı Yardımcısı Shettima ise Nijerya'nın, kalabalık genç nüfusu için dijital istihdam alanları oluşturmayı planladığını ifade etti.

Google'ın girişiminin hükümetin gençlerin dijital ekonomiye katılımını artırma taahhüdüyle uyumlu olduğunu belirten Shettima, hükümetin proje üzerinde ülkenin bankalarıyla da çalıştığını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1