banner2
banner34

İngiltere Başbakanı Sunak'a emniyet kemeri soruşturması

banner35

İngiltere Başbakanı Sunak'a emniyet kemeri soruşturması
banner46
banner47

Resmi sosyal medya hesabında yayımladığı bir videoda, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'ın hareket halindeki aracın yolcu koltuğundayken emniyet kemeri takmadığının görülmesi ülkede tartışmalara neden oldu.  İngiltere'nin kuzeyindeki Lancashire bölgesinde çekildiği anlaşılan görüntülerde, Başbakan'ın aracına polis ekipleri de eşlik ediyor. Lancashire polisi, tartışma yaratan görüntülerle ilgili 'inceleme başlatıldığını' duyurdu.

500 POUND CEZA 

banner37
İngiltere'de emniyet kemeri takmamaya en fazla 500 pound ceza verilebiliyor. Başbakan Sunak, sosyal medya klibiyle ortaya çıkan durumla ilgili özür diledi ve bunun 'hatalı bir davranış' olduğunu söyledi. Başbakanlık sözcüsü, Sunak'ın "hatasını tamamen kabul ettiğini" ve herkesin emniyet kemeri takması gerektiğini düşündüğünü ekledi. Muhalefet ise Sunak'ın emniyet kemeri takmamasıyla ilgili tartışmaları değerlendirmekte gecikmedi.

MUHALEFETTEN KEMER ELEŞTİRİSİ 

İşçi Partisi, geçen yıl Sunak'ın 'temassız kart' ile ödeme yapmayı başaramadığı görüntüleri hatırlatarak, "Rishi Sunak yönetemiyor; emniyet kemerini de banka kartını da tren hizmetlerini de ekonomiyi de ülkeyi de... Liste her gün daha da uzuyor" dedi. Başbakan Sunak bu hafta yaptığı resmi ziyaretlerde Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait bir jetle seyahat ettiği için de eleştiriliyordu. Liberal Demokrat Parti yöneticisi Daisy Cooper, "Başbakan jetlerle uçmaya öyle alışmış olmalı ki arabada emniyet kemeri takmayı unutmuş" dedi.

İngiltere'de 14 yaşın üzerindeki yolcular, Emniyet Kemeri takmaları konusunda yasalar karşısında sorumlu tutuluyorlar. 

banner48
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1