banner2
banner34

İran ve Lübnan'da deprem

İran ve Lübnan'da deprem
banner45
banner46

Türkiye'yi sarsan depremlerin ardından bölgede de hareketlilik devam ediyor. Çevre ülkelerde bu sabah saatlerinde peş peşe deprem meydana geldi.

İran Ulusal Sismoloji Merkezinin verilerine göre, ülkenin güneybatısında merkez üssü Fars eyaletine bağlı Dorz köyü olan 5,5 büyüklüğündeki deprem, yerel saatle 04.41’te kaydedildi. Deprem yerin 11 kilometre altında gerçekleşti.

Fars Eyaleti Kızılay Müdürü Hüseyin Dervişi, yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre can kaybı olmadığını, hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Dervişi, deprem merkezine yakın bölgedeki acil müdahale ekiplerinin hazır beklediğini aktardı.

Dorz köyünde dün de 5,2 büyüklüğünde depremle meydana gelmişti.

banner37

LÜBNAN DA SALLANDI

Öte yandan Lübnan'ın güney kara sularında sabah saatlerinde deprem meydana geldi.

Lübnan Ulusal Jeofizik Dairesinden yapılan açıklamada, yerel saatle 08.00'de meydana gelen 4,3 büyüklüğündeki depremin merkez üssünün Akdeniz'de Sayda kentinin yaklaşık 61 kilometre açığı olduğu ifade edildi.

Deprem başta Sayda olmak üzere Lübnan'ın güneyindeki kıyı kentleri ile Filistin ve İsrail'de de hissedildi. Sarsıntının can ya da mal kaybına neden olmadığı bildirildi.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1