banner2

İsrail Türkiye'den sonra ABD'yi de kırmızı listeye aldı

banner44
İsrail Türkiye'den sonra ABD'yi de kırmızı listeye aldı
banner45
banner46

İsrail, salgının başlamasıyla birlikte tüm nüfusunu aşılayarak sıkı tedbirler alan ilk ülkeler arasında yer almıştı. Omicron mutasyonunun da tüm dünyada hızla yayılmasının ardından birçok ülkeye seyahat kısıtlaması getiren İsrail, son olarak kırmızı listeye eklediği ABD’ye seyahat kısıtlaması getirdi.

Çarşamba günü yürürlüğe girecek uygulama ile İsrailliler, ABD’ye yalnızca özel izin alarak girebilecek. Yetkililerin onayı ile ABD’ye uçuş izin alabilen İsrailliler ise, tam aşılanmış olsalar dahi ülkeye dönüşlerinde 7 günlük karantinaya girecek.

banner37
Salgınla mücadelede en etkili yöntemleri hızla devreye sokan ülkelerden biri olan İsrail’de salgının başından bu yana bir milyon 355 bin 491 vaka tespit edilirken, 8 bin 232 kişi ise hayatını kaybetti. Ülkede toplam Omicron vakası ise 134 olarak kayıtlara geçmişti.

TÜRKİYE İLE BERABER 10 ÜLKEYİ DE KIRMIZI LİSTEYE ALMIŞTI

Geçtiğimiz gün, İsrail Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Omicron mutasyonunun yayılımını önlemek için Türkiye, İngiltere, İtalya, Belçika, Almanya, Macaristan, Fas, Portekiz, Kanada ve İsviçre’den İsrail’e seyahat edenlerin, Çarşamba gününden itibaren ülkeye kabul edilmeyeceği belirtilmişti.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1