banner2
banner34

Johnson'ın Kiev ziyaretinde Zelenskiy'den NATO mesajı

Johnson'ın Kiev ziyaretinde Zelenskiy'den NATO mesajı
banner45
banner47

İngiltere'nin eski Başbakanı Boris Johnson ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy Kiev'de bir araya geldi. İkilinin görüşmesi sırasında Ukrayna'nın NATO'ya üyeliği ele alındı. 

İngiltere'nin eski Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Ukraynalı lider Volodimir Zelenskiy ile görüştü. Ukrayna Devlet Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Zelenski, Kiev'i ziyaret eden eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson'la basına kapalı toplantıda bir araya geldi.

banner37
Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, NATO üyeliğinin ülkesi için en iyi güvenlik garantisi olacağını belirtti. Zelenskiy ile Johnson, görüşmede Ukrayna'ya uluslararası desteğin sürdürülmesi konularını ele aldı. Ukrayna'nın girişimi ile "Barış Zirvesi" düzenlenmesine yönelik hazırlık konularının görüşüldüğü toplantıda, Zelenskiy, ülkesine sağladığı destekten dolayı Johnson'a teşekkür etti.

''EN İYİ GÜVENLİK GARANTİSİ NATO''

Zelenskiy, görüşmede, Ukrayna'nın NATO ile devam eden entegrasyon sürecine değinerek, "NATO üyeliğinin bizim için en iyi garanti olacağına inanıyorum." dedi.

Savaşta, Rus ordusunun düşük motivasyonu olduğunu belirten Zelenskiy, buna rağmen daha fazla silah yardımına ihtiyaç duyduklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1