banner2
banner34

Koronavirüsünün tedavisi Gana'da bulundu

banner35

Gana'da bir medikal firması, basur, kabızlık ve regl ağrılarına iyi gelen "Adutwumwaa Bitters" isimli ilacı geliştirdiklerini ve bunun koronavirüsünün tedavisinde kullanacaklarını açıkladı.

Koronavirüsünün tedavisi Gana'da bulundu

Çin'de ortaya çıkmasının ardından dünya ülkelerine yayılan ve küresel paniğe neden olan coronavirüsünün (Covid-19) tedavisi, bir Batı Afrika ülkesi olan Gana'da bulundu. Virüsün patlak vermesinden bu yana araştırmacılar ve sağlık yetkilileri virüse karşı bir tedavi bulmaya çalışıyorlardı ancak bugüne kadar başarılı olunamadı.

"Add Pharma" adlı Ganalı medikal şirketi, "Adutwumwaa Bitters" isimli oldukça popüler bir bitkisel ilacı koronavirüsünü önleyecek şekilde geliştirdi. Şirket tarafından yayınlanan açıklamada, "Medikal bir şirket olarak bizim görevimiz her türlü hastalığa karşı çözüm bulmak. Covid-19 yayılıyor ve biz hiçbir şey yapmadan oturarak bunun durmasını sağlayamayız. Şirket içi araştırmacılarımız gereken araştırmaları yaparak bir çözüm buldular. Biz de Adutwumwaa Bitters'i koronavirüsüne çare olacağına güçlü bir şekilde inanarak geliştirdik" denildi.

Gana'da Adutwumwaa Bitters basur, kabızlık ve regl ağrılarına iyi gelmesi nedeniyle yaygın olarak kullanılıyor.

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1