banner2

Malta, aşılamasını tamamlamayanlara sınırlarını kapatma kararı aldı

banner35

banner44
Malta, aşılamasını tamamlamayanlara sınırlarını kapatma kararı aldı
banner45
banner46

Malta, aşılamasını tamamlamayanlara sınırlarını kapatma kararı aldığını açıkladı. Ülkedeki İngilizce dil okullarının faaliyetleri de durdurulacak.

AVRUPA'DA İLK ÜLKE

Malta Başbakan Yardımcısı ve Sağlık Bakanı Chris Fearne yaptığı açıklamada, 14 Temmuz'dan itibaren Malta’ya gelenlerin ülkeye girişlerinde aşılama döngüsünün tamamlandığına dair tanınmış bir aşı sertifikası sunması gerektiğini belirtti.

Fearne, "Avrupa’da bu adımı atan ilk ülke olacağız. Şimdilik yeniden açılma planımızı değiştirmiyoruz ancak, bilim bu konuda adım atmamızı tavsiye ederse bunu yapacağız." ifadelerini kullandı.

banner37
Fearne, ülkelerinde son günlerdeki vaka artışının büyük kısmının denizaşırı seyahatlerle bağlantılı olduğunu ve ayrıca İngilizce dil okullarındaki vakalarda bir artış olduğunu söyledi.

Fearne, 9 dil okulundan vakaların rapor edildiğini bu nedenle 14 Temmuz'dan itibaren bu dil okullarının faaliyetlerinin de durdurulacağını belirtti.

VAKA SAYISI YÜKSELDİ

Söz konusu tedbirler, Malta’da vaka sayısının son 10 günde hızla yükselmesinin ardından alındı. Ülkede son 24 saatte 96 yeni vaka tespit edilirken, son 4 gündür vaka sayısının 2 kat hızla yükseldiği kaydedildi.

Malta'da bugüne kadar 420 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1