banner2

Twitter'dan da Trump'a sansür

George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan gösteriler dinmezken, Trump şiddetin dozunun arttığı olaylarla ilgili Twitter'dan mesaj paylaştı. Trump, olayların durmaması ve yağmanın devam etmesi durumunda "ateş edeceğiz" dedi. Bu açıklamalara rağmen protestoların şiddeti durmadı ve Vali Walz anında harekete geçti. Öte yandan Twitter, tehdit içerdiği için Trump'ın bu mesajına sansür uyguladı.

Twitter'dan da Trump'a sansür

ABD'nin Minnesota eyaletine Minneapolis kentinde George Floyd adlı siyahi vatandaşın polis tarafından öldürülmesinin ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. Binlerce kişi sokaklara çıkarken, polisle çatışan bazı eylemciler karakolu ateşe verip dükkanları yağmaladı.

TRUMP: DURMAZLARSA ATEŞ AÇARIZ

Gösterilerde şiddetin dozunun artması ABD Başkanı Donald Trump'ı da harekete geçirdi. Sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan Trump şu ifadeleri kullandı: "Arkama yaslanıp mükemmel Amerikan şehri Minneapolis'te yaşananları izleyemem. Tamamen bir liderlik eksikliği örneği. Ya zayıf radikal solcu Belediye Başkanı Jacob Frey şehri kontrol altına alır, ya da bu işi yapması için Ulusal Muhafızları gönderirim. Bu eşkıyalar George Floyd'un anısına saygısızlık ediyor. Bunun olmasına müsaade etmeyeceğim. Vali Tim Walz ile konuştum, ordunun tamamen arkasında olduğunu söyledim. Her türlü zorluğu kontrol altına alacağız ama yağma başlarsa ateş edilmeye de başlanır. Teşekkürler!"

Minneapolis Polis Merkezini ateşe verildi....

TRUMP'IN SÖZLERİ SONRASI VALİ HAREKETE GEÇTİ

Trump'ın açıklamalarına rağmen protestoların şiddeti durmadı. Eylemciler Minneapolis Polis Merkezini ateşe verdi. Minnesota Valisi Tim Walz eyalette acil durum ilan ettiğini ve Ulusal Muhafızları bölgeye sevk ettiğini açıkladı.

TWİTTER'DAN TRUMP'A SANSÜR

Öte yandan Trump'ın protestocuları tehdit ettiği tweet "şiddeti özendirdiği" gerekçesiyle Twitter tarafından gizlendi. Daha dün Trump sosyal medya araçlarına ilişkin kararname imzalamıştı. Twitter bu hamlesiyle geri adım atmayacağını gösterdi.

KAYNAK: AJANSLAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1