banner2
banner34

Yüzen hapishane koronavirüs saçıyor

banner35

Çin'de her geçen gün etkisini artıran yeni tip Coronavirüs (2019-nCoV) salgınında can kaybı 637'ye, virüsten etkilenen sayısı 31 bin 161'e yükseldi. Öte yandan, geçtiğimiz günlerde virüs şüphesiyle Japonya'da karantinaya alınan bir gemide, 41 kişide daha virüs tespit edildi. Gemide 61, Japonya'da ise virüse yakalanan kişi sayısı 86'ya çıktı. Böylelikle Japonya, Çin'den sonra virüsün en çok görüldüğü ülke oldu.

Yüzen hapishane koronavirüs saçıyor

Çin'in Vuhan kentinde 12 Aralık'ta tespit edilen ve başlarda "gizemli hastalık" olarak karşımıza çıkan virüs öldürmeye ve yayılmaya devam ediyor.

TRT World'ün yayınladığı grafikte Coronavirüsünün yayıldığı ülkeler ve vaka sayısı gösterilmekte. Siyahla yazılan puntoda ise ölü sayısı belirtilmektedir. Ölüm vakası Çin dışında sadece Filipinler ve Hong Kong'da görülmüştü.

ÖLÜ VE TEŞHİS SAYISI ARTIYOR

Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan (NHC) yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde 2019-nCoV salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 636'sı Çin ana karasında biri Hong Kong'da olmak üzere 637'ye çıktı. Virüs teşhisi koyulan kişi sayısı 4 bin 821'inin durumu ağır olmak üzere 31 bin 161'e, virüs taşıdığından şüphelenilenlerin sayısı 26 bin 359'a çıkarken, müşahede altına alınanlar ise 186 bin 45'e ulaştı. Tedavisinden sonra taburcu edilen hasta sayısı da 1540 oldu.

Gemideki yolcuların endişeli bekleyişi...

"YÜZEN HAPİSHANE" CORONAVİRÜS SAÇIYOR

İçinde 3700 yolcusu bulunan ve salı günü Japonya'nın Yokohama Limanı'nda karantinaya alınan İngiltere bandıralı yolcu gemisi Diamond Princess'de, 41 kişide daha koronavirüs tespit edildi. Böylece gemideki vaka sayısı 61'e yükseldi.

Gemiye yaklaşmak yasak....

UYRUKLARI BELLİ OLDU

21'i Japon, 8'i Amerikalı, 5'i Avustralyalı, 5'i Kanadalı, 1'i Arjantinli, 1'ide İngiliz olan yeni vakaların, Kanagawa, Tokyo, Saitama, Chiba, Shizuoka'daki hastanelerde tedavi edileceği açıklandı.

JAPONYA, ÇİN'DEN SONRA VİRÜSÜN EN ÇOK GÖRÜLDÜĞÜ ÜLKE OLDU

Gemideki sayının 61'e yükselmesiyle Japonya'da virüsü kapan kişi sayısı 86 oldu. Böylelikle Japonya, Çin dışında virüsün en çok görüldüğü ülke konumuna yükseldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1