banner2

DAÜ 9. Uluslararası kariyer günleri sağlık bilimleri fakültesi ile başladı

banner35

banner44
DAÜ 9. Uluslararası kariyer günleri sağlık bilimleri fakültesi ile başladı
banner45
banner46

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (DAÜ-MİKA) tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Kariyer Günleri etkinliğinin 9.’su Sağlık Bilimleri Fakültesi ile başladı. İlk etkinlik VIVA NOVA Kurucusu Uzm. Dyt. Ceren Batmaz Sarı tarafından “Gıda Endüstrisinde Diyetisyenlik” konulu sunum ile 11 Mart 2021 Perşembe günü, saat 11:30’da İngilizce, saat 13:00’de ise Türkçe olarak gerçekleştirildi.

9. Uluslararası Kariyer Günleri 12 Mart 2021 Cuma günü, saat 11:00’de, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gürhan Karakaya’nın, “Rehabilitasyonda Kullanılan Mobil Teknolojiler” başlıklı sunumuyla devam etti.

Çevrim içi gerçekleştirilen etkinliklerde, sağlık alanında uzman profesyoneller ile DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri bir araya geliyor. Öğrenciler, söz konusu etkinliklerde kendilerini bekleyen iş imkanları ve kariyer fırsatları hakkında bilgi sahibi oluyor ve aynı zamanda uzmanlara meslekleriyle ilgili merak ettikleri soruları sorma fırsatı buluyor.

banner37
Öğrenciler Profesyonellerle Bir Araya Geliyor

DAÜ-MİKA 9. Uluslararası Kariyer Günleri etkinliği, 19 Mart 2021 Cuma günü, saat 12:30’da, Diyabet Diyetisyenliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dyt. Meral Mercanlıgil’in, “Üniversite Hastanesinde Klinik Diyetisyeni Olmak”; 24 Mart 2021 Çarşamba günü, saat 14:00’te, Koç Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Dekanı Dr. Ayişe Karadağ’ın, “Hemşirelikte Kariyer Yolları”; 25 Mart 2021 Perşembe günü saat 12:00’de İngilizce ve 26 Mart 2021 Cuma günü saat 14:00’te Türkçe olarak, Aylin Hasbay Büyükkaragöz Nutrition Consultancy’nin sahibi Dr. Dyt. Aylin Hasbay Büyükkaragöz’ün, “Spor Diyetisyeni Olmak” başlıklı sunumları ile devam edecek.

9. Uluslararası Kariyer Günleri kapsamında 31 Mart 2021 Çarşamba günü, saat 13:00’te, dört farklı oturum gerçekleştirilecek. Birinci oturumda Bluecard Uzmanı Prm. İbrahim Tayyaroğulları, “Mezuniyet Sonrası Kariyer Yolculuğu: Almanya Örneği”, İstanbul 112 Paramedik Derneği Başkanı Öğr. Gör. Rüçhan Tuğçen Karagül, “Mezuniyet Sonrası Kariyer Yolculuğu: İngiltere Örneği”, DAÜ Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu, İlk ve Acil Yardım Programı Öğretim Görevlisi Tarık Balcı, “Mezuniyet Sonrası Kariyer Yolculuğu: Türkiye Örneği” ve KKTC Sağlık Bakanlığı’ndan Prm. Şahin Açıkgöz, “Mezuniyet Sonrası Kariyer Yolculuğu: KKTC Örneği” başlıklı sunumlar yapacak.

Etkinlik, 7 Nisan 2021 Çarşamba günü, saat 15:00’te, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşenur Tuncer, İngilizce olarak “Orofacial Pain”; 9 Nisan 2021 Cuma günü, saat 17:00’de Türkçe ve 16 Nisan 2021 Cuma günü saat 17:00’de İngilizce olarak, Certified mDiabetes Educator & REgistered Dietitian MSc. PhD. RD. CDE. Dr. Dyt. Nilay Dönmez Khan, “Yurtdışında Diyetisyenlik Mesleği Örneği (Kanada)” başlıklı sunumlar gerçekleştirecek. Ayrıca; Galatasaray Futbol Kulübü Diyetisyeni Dyt. Mestan Hüseyin Çilekçi, “Spor Kulübünde Diyetisyenlik” ve Beinsport Yorumcusu, Euroleague Spikeri İsmail Şenol, “Avrupa’da Spora Bakış ve Profesyonellik” başlıklı sunumlarıyla DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelecek. Bu iki sunumun tarihi önümüzdeki günlerde netleşecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1