banner2

DAÜ Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Muhammed Bedri Karabulut’a ikinci ödül

banner35

banner44
DAÜ Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Muhammed Bedri Karabulut’a ikinci ödül
banner45
banner46
banner47

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Dijital Oyun Tasarımı Programı Öğretim Görevlisi Muhammed Bedri Karabulut’un tasarlayıp geliştirdiği “Cubia” adlı oyun, oyun geliştiriciler için konferanslar düzenleyen iş destek platformu “Indieway” tarafından Şubat 2021 edisyonunda en iyi indie (bağımsız) oyun seçildi. Sevilen oyun “Cubia”yı Muhammed Bedri Karabulut iki yıldır tek başına geliştiriyor. Karabulut, geçtiğimiz yıl da Gaming İstanbul 2020’de yine en iyi indie oyun seçilmişti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Öğretim Görevlisi Muhammed Bedri Karabulut, “Bizim gibi bağımsız oyun geliştiriciler için böylesi profesyonel ve uluslararası platformlar, sektörün gelişmesi adına çok önemlidir. Oyunumun böyle bir organizasyonda beğenilmesi ve birinciliğe layık görülmesi beni mutlu etmiştir” diye konuştu.

“Hocamızı Tebrik Ediyorum”

banner37
Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fırat Tüzünkan da konuya ilişkin şunları söyledi: “DAÜ’de vermiş olduğumuz eğitimin çok kaliteli olduğunu, bunu da alanında uzman ve uluslararası arenada söz sahibi olan öğretim elemanlarımıza borçlu olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz. Hocalarımızın almış olduğu bu ödüller aslında bir bakıma bizim söylediklerimizi doğrular nitelikte. Bu bağlamda, Muhammed Bedri Karabulut hocamızı almış olduğu bu ödülden dolayı tekrardan tebrik ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1