banner2

DAÜ Genetik Kulübü Talasemi Hastalarının Yardımına Yetişti

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Genetik Kulübü, kurucu ve danışman hocası Prof. Dr. Şükrü Tüzmen’in koordinatörlüğünde COVID-19 salgını döneminde yine Talasemi hastalarımızın yardımına yetişti.

DAÜ Genetik Kulübü Talasemi Hastalarının Yardımına Yetişti

DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı, Moleküler Biyoloji ve Genetik Profesörü, Prof. Dr. Şükrü Tüzmen’in koordinatör hocalığını yürüttüğü Genetik Kulübü, 200 üyesi ve 870’e yakın Facebook takipcisi ile 6 yıldır çeşitli bilimsel ve sosyal etkinliklerle ulusal ve uluslararası platformlarda adından övgüyle söz ettiriyor.DAÜ Genetik Kulübü, COVID-19 salgını dönemine rastgelmesine rağmen, Talasemi hastalarımızı unutmamıştır. COVID-19 öncesi normal süreçte her dört ayda bir DAÜ Genetik Kulübü Danışman Hocası Prof. Dr. Şükrü Tüzmen öncülüğünde Lefkoşa Talasemi Merkezi’ni ziyaret edip Kan Bankası’nda kan bağışında bulunmaktadır.

Öncülük Yapıyor

DAÜ Genetik Kulübü, DAÜ kulüp aktivitelerine ve ilgili bölümlere de örnek olabilecek nitelikte uluslararası standartların paralelinde sayısızbilimsel öğrenci kulüp etkinliklerine de imza atmıştır.Öğrencilerin bilimsel gelişimi ve uluslararası nitelikteki platformlara uyum sağlayabilmesi açısından, DAÜ Genetik Kulübü gerek DAÜ’de, gerekse DAÜ kampüsü dışında Koordinator hocaları, DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı, Moleküler Biyoloji ve Genetik Profesörü, Prof. Dr. Şükrü Tüzmen’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) halkı için sunduğu sağlık ve genetik şifremizin ana temalarını oluşturduğu farkındalık seminerlerinde de öncülük yapmaktadır.

“Halkımızı Kan Bağışına Davet Ediyoruz”

Çok yakın geçmişte Gazimağusa Devlet Hastanesi-Doğu Akdeniz Üniversitesi Moleküler Genetik Araştırma Laboratuvarı yöneticilerinden ve DAÜ Genetik Kulübü kurucu danışman hocası, DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı, Moleküler Biyoloji ve Genetik Profesörü Prof. Dr. Şükrü Tüzmen, Mağusa Devlet Hastanesi Kan Bankası’nda Talasemi hastalarımız için kan bağışında bulundu.COVID-19 salgını öncesinde de rutin olarak DAÜ Genetik Kulübü sosyal faaliyet bağlamında Talasemi Derneği’ne kan bağışı yapmaktaydı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Tüzmen, “COVID-19 salgını nedeniyle yurt genelinde kan bağışlarınınazalması, Talasemi hastalarımıza zorlu günler yaşatıyor. Bu bağlamda halkımızı Talasemi Derneği’ne kan bağışı yapmaları için davet ediyor, bu zorlu süreçte desteklerinizi bekliyoruz” diye konuştu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1