banner2
banner34

DAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü İnşaat Mühendisliği Haftası etkinlikleri düzenledi

DAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü İnşaat Mühendisliği Haftası etkinlikleri düzenledi
banner45

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından bu yıl 28’incisi düzenlenen İnşaat Mühendisliği Haftası etkinlikleri, 15-17 Mayıs tarihleri arasında yapıldı.

DAÜ Halkla İlişkiler ve Medya Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, etkinliğin açılış töreni, 15 Mayıs Pazartesi günü DAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde yapıldı.

-Uygar

DAÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Eriş Uygar törende yaptığı konuşmada, DAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün, dünyada teknoloji ve mühendislik programlarını denetleyen en prestijli kurumlardan Amerika Birleşik Devletleri merkezli Accreditation Board for Engineering and Technology (ABET) akreditasyonuna sahip olduğunu ve bu akreditasyonun 6 yıl süreyle uzatıldığını belirtti.

Doç. Dr. Uygar, tezsiz İnşaat Yönetimi ve Emlak Yüksek Lisans Programı’nın gelecek yıl eğitim hayatına başlayacağını, diğer yandan DAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü ile University of Illinois, Chicago ortak İnşaat Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans ve Malzeme Mühendisliği Yüksek Lisans programlarına başvuruların açıldığını, isteyenlerin başvurularını DAÜ’nün web sitesinden yapabileceklerini açıkladı.

-Özkaramanlı

DAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Özkaramanlı da, "DAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün üçüncü kez ABET akreditasyon sürecini eksiksiz ve başarılı bir şekilde tam skorla tamamlamasının burada verilen eğitimin kalitesini tescillediğini" kaydetti.

Konuşmaların ardından teknik konuşmalar kapsamında Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, İnşaat Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Abdullah Ekinci, “Kahramanmaraş Depreminin Ardından Kuzey Kıbrıs’ta Yapılar ve Topraklara Bakış” ve Prof. Dr. Tahir Çelik “İnşaat Kontrol” başlıklı sunumlarını yaptı.

banner37
İkinci ve üçüncü gün düzenlenen etkinliklerin ardından DAÜ 28’inci İnşaat Mühendisliği Haftası etkinlikleri kapanış töreni ile sona erdi.

Kapanış töreninde, başarılı bölüm öğrencilerine yüksek şeref ve şeref belgelerinin takdimi ile etkinlikler kapsamında düzenlenen aktivitelerde dereceye girenlere sertifikaların takdimi yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1