banner2
banner34

DAÜ Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı öğrencileri uygulama eğitimleri için istanbul’a gidiyor

DAÜ Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı öğrencileri uygulama eğitimleri için istanbul’a gidiyor
banner45

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı öğrencileri derslerde öğrendikleri teorik bilgileri pekiştirmek amacıyla İstanbul'a giderek uygulamalı eğitimler alacak.

banner37
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç, DAÜ Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı öğrencilerinin sivil havacılık sektörünün en önde gelen, bilgi ve tecrübe ile donanmış kabin hizmeti görevlileri olarak mezun olmalarını sağlayabilmek adına öğrencilerin İstanbul'da Pegasus Hava Yolları kabin eğitimi tesislerinde ve ayrıca İstanbul Havalimanı’nda uygulamalı bir şekilde eğitim alacaklarını bildirdi. Prof. Dr. Kılıç, öğrencilerin aldıkları eğitim sonunda sertifikayla bu eğitimlerinin belgeleneceğini de ifade etti.

Turizm Fakültesi Uzman Öğretim Görevlisi Aslı Akı’nın da eşlik edeceği öğrencilere 1 Şubat 2023 tarihinde Pegasus Hava Yolları'nın Mock-Up Uçuş Simülasyonu Eğitim Merkezi’nde eğitimler verilecek. Bu eğitim kapsamında, DAÜ Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri program öğrencileri gerçek hayatta uçağın kabininde uygulayabilecekleri becerileri benzer bir ortamda uygulama ve öğrenme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca, öğrenciler 2 Şubat 2023 tarihinde Kontrol Merkezi operasyonları, İGA Hava Tarafı operasyonları, İGA Kule ve Kargo operasyonları ve Türk Hava Yolları (THY) Kabin Hizmetleri operasyonlarına ilişkin İstanbul Havalimanı’nda eğitimlere katılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1