banner2

Yaklaşık 26 bin öğrenci bugün karne aldı

Yaklaşık 26 bin öğrenci bugün karne aldı
banner46

 Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’ni (BEAL) ziyaret ederek, öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.

Genel Ortaöğretim ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesine bağlı okullarda 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı sona erdi. Yaklaşık 26 bin öğrenci bugün karne aldı.

BEAL’de düzenlenen karne törenine katılan Bakan Çavuşoğlu, öğrencilerle bir araya gelerek, muhabbet etti, notları hakkında bilgi aldı. Çavuşoğlu’na Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Cengiz Topel Uzun da eşlik etti.

-  Çavuşoğlu: “Hayatta sadece akademik başarı yetersizdir. Akademik başarının yanında sağlık ve mutluluk olmazsa olmazdır”

Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, öğrencilerle konuşmasında okul genelinde not ortalamasının yüksek olduğunu fark ettiğini söyleyerek, öğrencileri kutladı ve başarılar diledi.

Pandemi dolayısıyla çok zorlu bir süreçten geçildiğini ve bu dönemde öğrencilere eğitim vermeye devam edilmesi için büyük çabalar harcandığını söyleyen Çavuşoğlu, mücadeleleri için öğretmenleri de alkışladı.

Çavuşoğlu, hayatın bir süreç olduğunu, bu süreçte akademik başarının yetersiz olduğunu, akademik başarının yanında mutlaka sağlık ve mutluluğun da olması gerektiğini hatırlattı.

Öğrencilere, yaz tatillerini bir hobi edinerek ya da mevcut hobilerini geliştirerek geçirmelerini tavsiye eden Çavuşoğlu, birçok üniversitenin, başvuran öğrencinin akademik başarısı ne olursa olsun, sosyal faaliyetleri yoksa o öğrenciyi kabul etmeyeceğini ifade etti.  

Güzel bir tatil dileyen Çavuşoğlu, yerleştirme sınavlarına girecek olan 12’nci sınıf öğrencilere başarılar diledi.

- Beal Müdürü İnanıroğlu: “Notlarınız ne olursa olsun, hepiniz bizim için ayrı bir değersiniz”

Okul Müdürü Yusuf İnanıroğlu ise, karne sevincini kendileriyle paylaşan Milli Eğitim Bakanı’na teşekkür ederek, pandemi nedeniyle büyük zorluklarla başlatılan eğitim yılının tüm tarafların gayretiyle tamamlanmış olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

banner37
İnanıroğlu, bu yıl 50’den fazla sosyal etkinlik düzenlemiş olduklarını ve pandemi döneminde kaybedilen sosyal etkileşimin ardından, dolu dolu bir yıl geçirdiklerini belirtti.

Karnelerin, okul derslerinde durumu ortaya koyan belgeler olduğunu ve buradaki notların iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen İnanıroğlu, bunu yaparken öğrencilerin asla kendilerine olan güvenini yitirmemeleri, her zaman daha iyisini yapmak için çabalamaları nasihatini verdi.

İnanıroğlu, “Notlarınız ne olursa olsun, hepiniz bizim için ayrı bir değersiniz” dedi.

Son olarak yaz tatili boyunca, dinlenirken aynı zamanda hedefler koyulmasının, kişisel gelişimi destekleyen faaliyetlerde bulunulmasının önemine dikkat çeken İnanıroğlu, gayretlerinden dolayı tüm öğretmenlere ve desteklerinden dolayı Milli Eğitim Bakanı ve Bakanlık çalışanlarına teşekkür etti.

- 2022 – 2023 Öğretim Yılı ise 12 Eylül’de başlayacak

Bütünleme sınavları yarın, perşembe, cuma ve pazartesi günleri yapılacak.

4 gün sürecek bütünleme sınavlarının ardından, 22-27 Haziran tarihlerinde ortaokullarda ve 27-30 Haziran tarihlerinde liselerde diploma törenleri olacak. Öğrenci kayıt işlemleri de 27-30 Haziran tarihlerinde yapılacak.

2022 – 2023 Öğretim Yılı ise 12 Eylül’de başlayacak.

- İlkokullarda karne günü 20 Haziran

İlkokul öğrencileri ise 20 Haziran Pazartesi günü karne ve tamamlama belgelerini alarak yaz tatiline başlayacak. İlkokullarda 2022 – 2023 Öğretim Yılı okul kayıtları, 13-17 Haziran ve 5-7 Eylül tarihlerinde olacak.

- BEAL ve 20 Temmuz Fen Lisesi Yerleştirme sınavları 25 Haziran’da

23-27 Haziran tarihlerinde meslek liseleri 9. sınıflarına başvurular alınacak, 28 Haziran’da meslek liselerinin yerleştirme sonuçları açıklanacak ve 29-30 Haziran tarihlerinde meslek liseleri 9. sınıflarının kayıt işlemleri yapılacak. 2-6 Eylül tarihleri arasında ise genel liselerin ve meslek liselerinin kayıtları tamamlanacak.

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi (BEAL) ve 20 Temmuz Fen Lisesi Yerleştirme sınavları ise 25 Haziran Cumartesi günü olacak.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1