banner2

Dolarda geri çekilme altına yaradı

banner35

Dolarda geri çekilme altına yaradı
banner47

Ons altında yaşanan yükselişlere paralel olarak gram altında yukarı yönlü hareketlenmeler devam ediyor. 29 Kasım gününe değer kazancı ile başladı. Dün, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki düşüşe paralel yüzde 0,90 değer kaybeden altının gram fiyatı, günü 1.042 liradan tamamladı.

DOLARDA YAVAŞLAMA ALTINA YARADI

banner37
Fed tutanaklarının yayınlanmasının ardından dolar tüm dünyada geri çekilmeye başladı. Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başladı. Saat 10.45 itibarıyla yüzde 0,8 artışla 1.050 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.720 lira, Cumhuriyet altını da 6.990 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı şu sıralarda yüzde 0,8 artışla 1.754 dolardan işlem görüyor.

PANDEMİ ALTINDA ARTIŞI SAĞLADI

Analistler, Çin'deki "sıfır Kovid-19" politikasının yavaş yavaş uygulamadan kaldırılabileceğine yönelik beklentilerin güçlenmesi ve Çin hükümetinin inşaat sektörü için 2009'dan bu yana uygulamada olan pay piyasalarından fonlama yasağını kaldırmasıyla küresel dolar talebinin azaldığını bildirdi.

Bugünün veri gündeminde Almanya'da Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve ABD'de tüketici güven endeksinin öne çıktığını ifade eden analistler, Çin'deki protestolara ilişkin haber akşının yatırımcıların odağında yer aldığını dile getirdi.
Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.725 doların destek, 1.775 doların direnç konumunda bulunduğunu söyledi.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1