banner2

Kripto paranın patronu servetini bağışlıyor

banner35

banner44
Kripto paranın patronu servetini bağışlıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in CEO Changpeng Zhao'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Zhao, servetinin yüzde 99’unu bağışlamak istediğini ve çok fazla paraya ihtiyacı olmadığını söyledi.

SERVETİNİN YÜZDE 99'UNU BAĞIŞLAMAK İSTİYOR

Gerçek adı Changpeng Zhao olan CEO kısaca CZ olarak tanınıyor. Binance'le birlikte dolar milyarderi olan girişimci servetini bağışlamak istediğini söyledi.

banner37
Associated Press'e konuşan CZ, "Rockerfeller'dan bu yana birçok girişimcinin yaptığı gibi servetimin çoğunu dağıtmak istiyorum. Amacım yüzde 90, 95 ya da 99'unu vermek" dedi. Ekonomik açıdan bağımsız olduğunu belirten CZ çok fazla para ihtiyaç duymadığını belirtti.

SERVETİ DUDAK UÇUKLATIYOR

CZ'nin serveti Forbes'a göre 2 milyar dolar civarında. Ancak Binance'in hisselerinin çoğu da Changpeng Zhao'da bulunuyor. Şirket borsaya kote olmadığı için net bir değeri yok ancak tahminlere göre Binance'in değeri 300 milyar doların üzerinde. Bu da CZ'nin servetinin 200 milyar dolardan fazla olabileceği anlamına geliyor.

Binance CEO'Su sadece Bitcoin ve Binance coin sahibi olduğunu söyledi. İlk BTC yatırımını 2014'te yapan CZ, bu coinlerin çoğunu halen tuttuğunu aktardı. Kripto para borsası sahibi çıkar çatışmasının önüne geçmek için başka kripto paraya yatırım yapmadığını söyledi.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1