Düğün öncesinin olmazsa olmazı kına gecesinin canlandırıldığı İskele Belediyesi Kültür Evi önündeki etkinlik, birbirinden lezzetli tatların yer aldığı yemek yarışması ile devam etti. Halk Dansları Festivaline katılan konuk ülkelerin de yakından izlediği etkinlik, yine birbirinden lezzetli ve özel tatların ikramı ile son buldu.

Maria Panayotu: 1900’lerden bu yana en kötü yağış alan 10’uncu yıl Maria Panayotu: 1900’lerden bu yana en kötü yağış alan 10’uncu yıl

BİRİNCİLİK MOLEHİYA+PİLAV İLE SEVTAP AŞIK’IN OLDU

28 Haziran’da başlayan ve 7 Temmuz’da son erecek 52. Geleneksel İskele Festivali, bu yıl 14.’sü düzenlenen Kıbrıs Mutfağından Lezzetler Yarışması ile devam etti. İskele Belediyesi Kültür Evi’nde gerçekleşen ve 8 kişinin katıldığı yarışmada jüri koltuğuna ise İskele Belediyesi Asbaşkanı Halil Dericioğlu’nun yanı sıra Meclis Üyesi ancak Kıbrıs Mutfağı denince de akıllara gelen Kubilay Aşık, Osman Berkel, Sümer Musalar ile Tanya Kilitkayalı ile Uğur Yılmaz oturdu.

Birbirinden özel Kıbrıs Mutfağına ait yemeklerin yer aldığı yarışmanın birincisi, aynı zamanda 5 bin liralık para ödülünü kazananı Molehiya&pilav ve Köy Çöreği&Gabbar Turşusu ile yarışan Sevtap Aşık’ın oldu.

3 bin liralık ikincilik ödülü ise Bumbar&Bulgur Pilavı ile yarışan Sercan Akdemir’e, 2 bin liralık üçüncülük ödülü ise Fırın Makarnasıyla Yeşim Kral’a gitti.  Yarışmada jüri özel ödülü almaya hak kazanan ise Soğan bastı&makarna ile yarışmaya katılan Melisa Aylanç oldu.

Editör: TE Bilisim