banner2
banner34

Hocanın: Hayatın her alanında kadınlara verilen hak ve değerin artmasını temenni ederim

Hocanın: Hayatın her alanında kadınlara verilen hak ve değerin artmasını temenni ederim
banner45
banner47

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajında, toplumda ve hayatın her alanında kadınlara verilen hak ve değerin artması temennisinde bulundu.

banner37
Prof. Dr. Hocanın, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Doğu Akdeniz Üniversitesi, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda eğitimin ve bilimin öneminin farkında olarak bünyesinde, bir araştırma merkezi olan DAÜ Kadın Araştırmaları ve Eğitimi Merkezi’ni ve İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Ekonomi Bölümü, Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Yüksek Lisans Programı’nı da barındırmakta ve toplumumuza bu alanda ışık tutmaktadır. Ayrıca üniversitemiz sivil toplum kuruluşlarıyla çeşitli iş birliği projelerine de imza atarak, ülkemizde toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki farkındalığın artırılmasına destek vermektedir.

Bu vesileyle, Doğu Akdeniz Üniversitesi Ailesi’nin değerli emekçi kadınları başta olmak üzere, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, toplumumuzda ve hayatın her alanında kadınlara verilen hak ve değerin artmasını temenni ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1