banner2
banner34

Ünlü yönetmen Biket İlhan DAÜ Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencileriyle film projesi gerçekleştiriyor

Ünlü yönetmen Biket İlhan DAÜ Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencileriyle film projesi gerçekleştiriyor
banner45

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Sinema ve Televizyon Bölümü hocalarından yapımcı ve yönetmen Ömer Evre’nin “Sinemada Yapım ve Yönetim” dersi kapsamında, “Mavi Gözlü Dev”, “Kayıkçı”, “Sokaktaki Adam” gibi birçok önemli Türk filminin yapımcısı ve yönetmeni olan Biket İlhan, DAÜ Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerine ders verdi.

Kıbrıslı başarılı yapımcı ve yönetmen Ömer Evre, DAÜ Sinema ve Televizyon Bölümü bünyesinde verdiği “Sinemada Yapım ve Yönetim” dersi kapsamında öğrencilere deneyim kazandırmak ve film seti ortamını yaşatmak için her dönem tamamı DAÜ Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerinden oluşan ekip ile profesyonelleri uzun metraj film setinde buluşturuyor. Geçtiğimiz yıl DAÜ Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencileriyle “Angonim’in Mürveti” filmini yapan, galasını ve gösterimini gerçekleştiren Evre, bu dönem de başka bir projeyi Biket İlhan danışmanlığında gerçekleştiriyor.

banner37
Ders kapsamında DAÜ Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerine ders veren başarılı yönetmenler Biket İlhan ve Ömer Evre, ders sonrasında DAÜ Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahire Efe Özad’ı ziyaret etti. Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özad, Türk Sineması’nın değerli ismini ağırlamaktan onur duyduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2023, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1