banner2

İş mı yapacağız yoksa...

‘’Gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen iki kazma kürek , ikide ırgat gerek .

‘ hadi gel yapalım geri şunu desen ‘ bir Sinan gerek bir de Süleyman .

Mehmet Akif Ersoy

Sosyal medyayı okuyorum , herkes her şeyi biliyor. Şikayetlerin bini bir para , peki öneren var mı ? bir elin parmaklarını geçmez.

Aslında bu insanoğlunun geninde var eleştirir ama yapıcı olmaz .

Herkes ne diyor ‘ Gelin ülkemizin sorunlarının en küçüğünden başlayıp yapılabilecekleri yapmaya başlayalım . Bu argümana muhalefette karşı değil . Ama işin özü bu değil …

Siyaset mi yapacaksın , yoksa icraat mı ?

Ülkemizin siyasi partilerini analiz edersen lider yapısı henüz oturmamış , kendilerini halka ispat zorunluluğu olan yapılar , kadroları hep paylaşım üzerine şekillenmiş.

Peki bunu tersine çeviremezler mi ? pekala çevrilebilir!

ÖNCE LİYAKAT

Eğer bu halkın acı çekmesini seyretmek , kurulu düzenden nemalanmaya devam etmek istiyorsan , bu uluslararası kuralı göz ardı edersin. Ama gerçekten seçim değil de kaygın halkın geçimiyse o zaman iş dünyasının kurallarını hükümet edenlerde uygular.

Bir şirkette boş oturan kimseyi, verimsiz hiçbir yöneticiyi tutamazsın , bu eşyanın tabiatına terstir. Şirket kazanmak zorundadır, devlette halk için vardır.

Halktan kopuk bir devlet nereye kadar varlığını sürdürebilir

Gelin iyi bir şeyler yapmak isteyen insanların önünü ortak akıl kullanarak açalım . Küçük dokunuşlar,belirli hedeflere toparlanmaya başlayalım yoksa önümüzdeki hendekten sonraki

ilk viraj uçurum

Acil yapılabilecekler listesi

1 – Aşı takvimi ile birlikte turizm ve eğitim sektörlerinin önü açılmalı

2- Küçük esnaf ve zanaatkarların Covid dönemi ile birlikte düştükleri çukurları tespit edip yaşamaları için tedbirler artırılmalı ( sigorta ödemeleri , alınan kredi geri ödemeleri tarihleri doldu faiz desteği şart v.s )

3- Piyasa ile birlikte ortak akıl koyarak herkesin yeterince taviz verdiğinden emin olunmalı ( bir kısım zenginleşirken toplumun genelinin fakirlik düzeyinin altında yaşamaya çalışması kabul edilemez )

Bu maddeleri uzatabilirim, okurken bunları bizde biliyoruz dediğinizi duyar gibiyim .

Peki soruyorum. Niçin yapmıyoruz. Neyi bekliyoruz

SON VİRAJIMI ?

YORUM EKLE

banner12

banner1