banner2
banner34

Özcenk: DAÜ’nün demokratik ve özerk yapısını koruyacağız

banner35

DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk, bugün Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde yaşanan değişimler ile ilgili açıklama yaparken istifa eden Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ve ekibine teşekkür etti.

Özcenk: DAÜ’nün demokratik ve özerk yapısını koruyacağız
banner46
banner47

DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk, bugün Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde yaşanan değişimler ile ilgili açıklama yaparken istifa eden Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ve ekibine teşekkür etti. Özcenk, “Üniversitedeki özerk ve demokratik yapıyı koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Senato tarafından alınan kararlar üniversitemizin bekası göz önünde tutularak değerlendirilecektir.” diyerek DAÜ’nün demokratik ve özerk yapısının korunacağına vurgu yaptı.

Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk’in paylaştığı açıklama;

banner37
Üniversitemizde 38 ay boyunca özveri ile hizmet veren Rektör ve Rektör Yardımcılarımıza Vakıf Yöneticiler Kurulu adına teşekkür ederim.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin öz kuruluşu olan, üniversitemiz, göz bebeğimizdir ve ülkemizdeki her vatandaşın güven duyduğu kurumumuzun ilelebet yaşaması Vakıf Yöneticiler Kurulu olarak görevimizdir.

Üniversitedeki özerk ve demokratik yapıyı koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bu bağlamda, 18/1986 sayılı Kuzey Kıbrıs Eğitim Vakfı ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Kuruluş Yasası’nın 12’nci maddesi uyarınca, tüm demokratik süreçler çalıştırılarak, Vakıf Yöneticiler Kurulu onayına sunulmak üzere Senato tarafından alınan kararlar üniversitemizin bekası göz önünde tutularak değerlendirilecektir.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2023, 15:39
banner48
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1