banner2

ABD'nin Moskova Büyükelçisi Washington'a dönüyor

banner35

ABD'nin Moskova Büyükelçisi Washington'a dönüyor
banner45

 ABD'nin Rusya’daki Büyükelçisi Sullivan, Sputnik haber ajansına demecinde, istişarelerde bulunmak üzere bu hafta içinde ülkesine döneceğini söyledi.

İLETİŞİM KURMANIN ÇOK MÜHİM OLDUĞUNA İNANIYORUM

banner37
Sullivan geri dönüşüne ilişkinse, 'birkaç hafta içinde, ülke liderlerinin olası bir görüşmesinden önce Moskova’ya dönmüş olacağını' kaydetti. Sullivan "Rusya ile ikili ilişkilerimizin mevcut durumu hakkında Biden yönetimindeki yeni meslektaşlarım ile doğrudan iletişim kurmamın çok mühim olduğuna inanıyorum. Ayrıca, bir seneyi aşkın bir süredir ailemi de görmedim, eve gidecek olmamın bir sebebi de bu.” dedi.

İSTİŞARELER İÇİN ÜLKESİNE DÖNECEK

Sullivan'n ülkesine dönüşü, Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın kendisine istişarelerde bulunmak üzere ABD'ye dönmesini tavsiye etmesini izleyecek. Zira Rusya-ABD ilişkilerinde son dönemde gerilimin yükseldiği gözleniyor.

ABD, Başkan Joe Biden’ın göreve gelmesini takiben çeşitli sebepler öne sürerek Rusya karşıtı bir dizi yeni yaptırım kararı almış durumda. ABD’nin açıkladığı son yaptırım paketinin ardından Moskova da 10 ABD’li diplomatı sınırdışı etme kararını açıkladı ve Büyükelçi Sullivan’a da istişarelerde bulunması için ülkesine dönme tavsiyesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1