banner2

Akacan anjiyoyu reddediyor

Akacan anjiyoyu reddediyor

 

Darp olayı ile gündeme gelen işinsanı Bulut Akacan anjiyo olmayı ret ediyor. Göğüs ağrısı devam eden ve özel hastanede direten Bulut Akacan Lefkosa Devlet Hastanesi'nde 72 saat gözetim altında tutulacak.

Devlet Hastanesi’ni polis eşliğinde terk etmesi olay olan zanlı Akacan’ın sağlık durumu ile ilgili Sağlık Bakanlığı yazılı açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığının açıklaması şöyle:

8 Ocak 2019 saat 13.00 civarında Girne Akçiçek Hastanesi’ne göğüs ağrısı şikâyeti ile başvuran Bulut Akacan’a orada bulunan kardiyoloğumuz tarafından bir takım tetkikler önerilmiş, ancak kendisini özel bir hastanede doktorunun olduğunu belirterek, yanında polis olmasına rağmen hastaneyi terk etmiştir.

Daha sonra akşam saat 22.00 civarında adli vaka olması sebebi ve bu tür hastaların devlet hastanesinde tedavi olması gerektiği göz önüne alınarak, Polis Genel Müdürlüğü ile istişare içerisinde Lekoşa Kardiyoloji Servisinden bir ekip, Bulut Akacan’ı özel hastanede ziyaret ederek muayene etmiş, burada yapılan tedavinin devlet hastanemizde de yapılabileceği belirterek, hasta ambulansla doktor eşliğinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu kardiyoloji bölümüne alınmıştır.

Hastanın kan tetkiklerinden birinin yüksek olması nedeniyle sabah saatlerinde toplanan devlet hastanemizin kardiyoloji ekibi hastaya anjiyo önermiştir. Ancak hastanın kendisi anjiyo yapılması önerisini reddetmiştir.

Hastanın medikal tedavisi serviste başlanmış olup, Kardiyak Marker ( Troponin) ( Kan tetkiki) negatif oluncaya kadar 72 saat yatılı takibi kardiyoloji servisinde yapılmasına karar verilmiştir.

72 saat sonra klinik ve laboratuvar sonuçlarına göre ise durumu yeniden değerlendirilecektir.  

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 14:13
banner9
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1